Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили інформує: 23 березня – Всесвітній метеорологічний день

Кафедра екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили долучається до відзначення Всесвітнього метеорологічного дня, що святкується щорічно 23 березня.

Відзначення Всесвітнього метеорологічного дня є нагодою привернути увагу органів державної влади, широкої громадськості до такої важливої проблеми як вплив погоди, клімату, водних ресурсів на забезпечення збалансованого розвитку країни, необхідності зміцнення науково-технічного потенціалу вітчизняної гідрометеорологічної служби, діяльність якої значною мірою сприяє економічному та соціальному розвитку суспільства.

З історії свята.

23 березня кожного року з нагоди набуття чинності в 1950 році Конвенції Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), до якої входять представники понад 180 країн світу, зокрема, гідрометеорологічна служба України.

У 1960 році Всесвітня метеорологічна організація оголосила 23 березня Всесвітнім метеорологічним днем.

Метою свята є акцентування важливості метеорології і метеорологічної служби у забезпеченні добробуту населення. Щороку вибирають нове гасло для цього дня, яке покликане допомогти людям зрозуміти значення метеорологічної служби.

Гідрометслужба України бере участь у виконанні зобов’язань країни з міжнародного обміну оперативними даними і в роботах у рамках практично всіх програм ВМО, зокрема в Глобальній службі атмосфери, Всесвітній службі погоди тощо.