Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили: 17 червня відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою


Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили інформує, що 17 червня відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою (World Day to Combat Desertification and Drought).

Деградація земель та опустелювання – одні з найбільших загроз для сталого роз­витку людства. Біля 40% людства страждає від нестачі води. За даними міжнародних експертів, 12 мільйонів гек­тарів земель та 75 мільярдів тонн родючих грунтів щорічно стають непридатними для використання. Прогнозують, що до 2030 року потреби у продовольстві, енергії та воді зростуть щонай­менше на 50%, 45% та 30% відповідно.

17 червня відзначається між­народною спільнотою як Всесвітній день боротьби з опусте­люванням та посухами. У цей день у 1994 році в Парижі було прийнято Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням, в рамках якої цей процес розглядається як деградація земель під впливом будь-яких природних чи антропогенних чинників, а не лише утворення пустель як таких. На сьогодні Конвенцію ратифікувало 196 країн світу, включаючи Україну. Цей день має на меті привернути увагу до стану агроландшафтів планети.

Достатньо гостро деградація земель та опу­стелювання проявляються і в Україні – водною та вітровою ерозією уражені близько 57% те­риторії. Внаслідок абразії руйнується до 60% узбережжя Азовського і Чорного морів та 41% берегової лінії дніпровських водосховищ. Що­року фіксується майже 23 тис. випадків зсувів. За різними даними, забрудненими є близько 20% українських земель.

Організатори закликають охороняти землі, підви­щувати родючість ґрунтів та заощаджувати енергоресурси для підтримки планетарної екологічної рівноваги. Основними напрямками у розвитку агросистем мають стати біологічні системи землеробства, впровадження меліоративної і агроландшафтної організації території, но­вих технологій вирощування сільськогосподарських культур (у тому числі ґрунтозахисних та енергозберігаючих), проведення робіт з вилучення з ін­тенсивного обігу малопродук­тивних і ерозійно-небезпечних земель.

Події та оголошення


липня
4
Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”

Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”. Коли? – 4 липня (понеділок) 2022 року. Початок о 17:00. Де? – Платформа Zoom Ідентифікатор конференції: 835 5670 0990 Код доступу: Db05xH Цільова аудиторія: втупники на магістерські …

липня
5
Факультет комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили запрошує абітурієнтів на онлайнову зустріч

Факультет комп’ютерних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили запрошує абітурієнтів на онлайн-зустріч. Коли? – 5 липня 2022. Початок об 11:00. Де? – Онлайнова зустріч. Під час заходу можна дізнатися про ряд важливих питань, зокрема: –особливості освітніх програм та спеціальностей; …

червня
21
Про проведення Міжнародної наукової конференції “Балто-Чорноморський союз: історія та виклики” в ЧНУ імені Петра Могили

21 червня 2022 року Українсько-Польський науково-дослідний інститут, кафедра історії та кафедра соціології і політології ЧНУ імені Петра Могили провели Міжнародну наукову конференцію «Балто-Чорноморський союз : історія та виклики» у межах щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум – 2022: стратегії країн …