Кафедра екології ЧНУ ім. Петра Могили інформує, що 15 листопада – День вторинної переробки сировини


15 листопада у світі відзначають Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки сировини. Головною метою свята є привернення уваги влади, громадськості та промислових структур до цієї теми.

У сучасному світі проблема накопичення відходів стоїть особливо гостро, наслідки яких можуть бути дуже плачевними для людства.

Щосекунди у світі з’являється 3,8 кг «екологічно нешкідливого сміття»: недоїдки, яєчна шкаралупа, шкірка від картоплі та інше. Це 29% від середньостатистичного сміттєвого кошика сучасної людини. Інше сміття: 25 % – картон і папір, 13% – скло, 11% – пластик, 4% – метал і 18% – інші матеріали. На смітники викидають 7 млн. тонн одягу, з яких тільки 12% переробляється.

Найпоширеніше сміття – сигаретні недопалки. Щороку їх викидається понад 4 млрд. штук.

Сміття треба грамотно утилізувати, а ще краще – переробляти, даючи вже використаному сировині друге життя. У першу чергу вихід із критичної ситуації потрібно шукати на рівні держав.

Це може бути створення певної стратегії роботи з відходами, переведення виробничих потужностей на маловідходні технології та інші способи, які дозволять більш інтенсивно переробляти відходи або знижувати їх кількість.