Інтегроване управління водними ресурсами: виклики ХХІ століття: нова тема для учасників Міждисциплінарних Студій «Європейські зелені виміри»

14 лютого 2024 року для учасників Міждисциплінарних Студій «Європейські зелені виміри» презентували нову тему «Інтегроване управління водними ресурсами: виклики ХХІ століття». Студії відбуваються за підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+ Жана Моне_Кафедра. Проєкт під керівництвом професорки Олени Мітрясової, а також реалізуються на кафедрі екології «Могилянки».

Лейтмотивом до відкритої лекції стали слова Антуана де Сент-Екзюпері: «Не можна сказати, що вода необхідна для  життя: вона і є саме життя!»

Слухачі долучились до обговорення питань: вода в цифрах і фактах; Водна рамкова директива як основний документ для забезпечення моніторингу вод; статус водних ресурсів; види і порядок державного моніторингу вод; європейський досвід моніторингу вод, а також водна проблема міста Миколаєва під час воєнного часу.

Під час презентації також було представлено перспективні ініціативи запровадження дослідницького моніторингу в Україні через пілотний проєкт розробки комплексної системи онлайн-моніторингу стану водних артерій Чернігівської області.

«Нині, дефіцит води складає більше 40% світового населення. Велика кількість людей змушена використовувати воду, яка не відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Існує велика ймовірність того, що війни будуть спалахувати за контроль прісної чистої води…» – про ці та інші аспекти водного менеджменту і сервісу йшлось під час зустрічі.

З повним змістом відео-лекції можна ознайомитись за посиланням.