Інститут філології провів україно-польський діалог з учнями ШЕФа

20 червня інститут філології ЧНУ ім. Петра Могили організував україно-польський діалог з миколаївськими школярами. Захід проходив у рамках Дня польської мови і культури в Школі евристичного філолога.

Перед початком занять із вітальним словом польською мовою виступила пані Олександра Цибульська, яка викладає польську мову студентам філологічного інституту ЧНУ ім. Петра Могили. Україно-польський діалог із учнями ШЕФ проводили студенти третього курсу, які вивчають польську мову, та викладач кафедри української філології, теорії та історії літератури Анастасія Полуектова.

Знайомство із польською мовою розпочалось з абетки, студенти розповіли відмінності у вимові деяких звуків. Після цього школярам запропонували переглянути два відеоролики про правила написання та читання звуків Ш та Ж в польській мові, а також гумористичний відеоролик із загальними відомостями про Польщу, її історію та мову.

Учні ШЕФа вивчили декілька фраз польською мовою, які знадобляться під час знайомства, а також дізнались про слова, які звучать подібно до українських, але мають зовсім інше значення.

У рамках Дня польської мови і культури  протягом дня школярі брали учать у майстер-класі «Польські скоромовки й фразеологізми», а також залучились до перегляду польської казки.