Інститут філології провів україно-польський діалог з учнями ШЕФа


20 червня інститут філології ЧНУ ім. Петра Могили організував україно-польський діалог з миколаївськими школярами. Захід проходив у рамках Дня польської мови і культури в Школі евристичного філолога.

Перед початком занять із вітальним словом польською мовою виступила пані Олександра Цибульська, яка викладає польську мову студентам філологічного інституту ЧНУ ім. Петра Могили. Україно-польський діалог із учнями ШЕФ проводили студенти третього курсу, які вивчають польську мову, та викладач кафедри української філології, теорії та історії літератури Анастасія Полуектова.

Знайомство із польською мовою розпочалось з абетки, студенти розповіли відмінності у вимові деяких звуків. Після цього школярам запропонували переглянути два відеоролики про правила написання та читання звуків Ш та Ж в польській мові, а також гумористичний відеоролик із загальними відомостями про Польщу, її історію та мову.

Учні ШЕФа вивчили декілька фраз польською мовою, які знадобляться під час знайомства, а також дізнались про слова, які звучать подібно до українських, але мають зовсім інше значення.

У рамках Дня польської мови і культури  протягом дня школярі брали учать у майстер-класі «Польські скоромовки й фразеологізми», а також залучились до перегляду польської казки.

Події та оголошення


жовтня
19
До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів

До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів! Списки груп закріплено за посиланням.  

жовтня
25
Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз

Шановні студенти! Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз. Мова навчання: іспанська/англійська. Навчання безкоштовне, стипендія 850 євро (витрати за дорогу компенсуються). Що потрібно для участі: заява на ім`я ректора; скан 1-ї сторінки закордонного паспорту; ваше CV (робити через …

жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …