Іноземні студенти ЧНУ імені Петра Могили відсвяткували Холі

14 березня 2020 року студенти-медики, які прибули на навчання до ЧНУ імені Петра Могили з Індії, відсвяткували традиційне індійське свято Холі.

Холі, або фестиваль фарб – популярний індуїстський фестиваль весни і родючості. Він символізує початок нового року за індійським календарем. Це одне з найстаріших свят, воно згадується в стародавніх санскритських текстах і священних текстах індуїзму. Святкують Холі в Індії, Непалі, Бангладеш, на Шрі-Ланці та інших країнах світу.

DSC_0287.JPG (6000×4000)

Це свято відзначають у день повного місяця, зазвичай у лютому або березні. Уже другий рік поспіль іноземні студенти ЧНУ імені Петра Могили святкують Холі в березні.

Одним із етапів святкування Холі для наших студентів з Індії є яскравий обряд: посипати один одного різнокольоровими порошками й обливати підфарбованою водою, які символізують прихід весни та початок нового року. Продовжили святкування запальними танцями та співами.

DSC_0101.JPG (6000×4000)

З 2000-х років в окремих містах України почали влаштовувати свято Холі, де всі охочі можуть приєднатися до фестивалю фарб.

Більше фото тут.