Іноземні студенти ЧНУ ім. Петра Могили відсвяткували Новий рік

6 листопада у гуртожитку №3 ЧНУ ім. Петра Могили студенти з Індії, які навчаються у Медичному інституті Могилянки,  відсвяткували Новий рік.

В різних регіонах Індії приходом Нового року вважають абсолютно різні дати і можуть святкувати Новий рік взимку, весною або восени. Це сталося через різноманітність релігій та літочислення.

Ми потрапили на святкування осіннього Нового року – Дівалі, який вважають святом вогню і світла. Саме тому навколо можна було побачити безліч вогників: вхід до гуртожитку, сходи та місце для святкування були прикрашені свічками і навіть викладено назву свята зі свічок; на вулиці запускали повітряні ліхтарі та салюти.

Іноземні студенти були одягнені в національний індійський одяг, який дуже яскравий і колоритний, особливо у дівчат.

Також готували національні страви, щедро посипані спеціями, адже в Індії вірять: чим гостріша їжа – тим радіснішим буде наступний рік. Обов’язкова страва – беріані (рис з овочами, або просто плов). Як новорічні подарунки заведено підносити солодощі, фрукти, горіхи.

Під час святкування Нового року восени  вихваляють богиню процвітання Лакшмі, для чого на третьому поверсі в холі гуртожитку студенти з Індії зробили вівтар із зображенням та статуетками богині.  Після цієї частини студенти відправились на вулицю, аби запускати повітряні ліхтарі та салюти.