Інформаційно-комп‘ютерний центр


Інформаційно-комп’ютерний центр (ІКЦ) забезпечує функціонування локальної мережі та мережі Wi-Fi ЧНУ імені Петра Могили, вузла Інтернет, підтримку в робочому стані комп’ютерної та офісної техніки університету, роботу комп’ютерних класів і пунктів друку та копіювання.

У 2016 році в університеті налічується близько 500 сучасних комп’ютерів. Усі вони об’єднані в дві локальні мережі – загальноуніверситетську і бухгалтерську. У локальних мережах ЧНУ імені Петра Могили зареєстровано понад 5 тис. користувачів. Кожен співробітник, студент, слухач підготовчого відділення чи Інституту післядипломної освіти має відповідні повноваження для доступу в мережу і власну папку на одному з файлових серверів. Його інформація зберігається на серверах протягом всього часу навчання чи роботи.

Дві третини всіх комп’ютерів університету зосереджено в 14 комп’ютерних класах, які працюють із 8:30 до 21:00. Окрім планових занять студенти мають можливість у будь-який час вільно працювати в цих класах за будь-яким вільним комп’ютером. У комп’ютерних класах на студентських робочих місцях встановлені англомовні операційні системи Windows 7, які вимагають не лише знання комп’ютера, а й знання англійської мови.

Університет підключений до Інтернету через оптоволоконний канал на швидкості 90 Мбіт/сек. Навчальний заклад дає можливість усім студентам та співробітникам безкоштовно працювати в Інтернеті та користуватись електронною поштою. Функціонують офіційний Web-сервер, студентський Інтранет-сервер, сайт дистанційної освіти та декілька спеціалізованих Web-серверів різної тематики.

Для підключення ноутбуків, планшетів, КПК і телефонів співробітників та студентів університету розгорнуто бездротову комп’ютерну мережу (Wi-Fi) з повноцінним доступом і в Інтернет, і до ресурсів локальної мережі, планується розгортання паралельної спрощеної гілки Wi-Fi з доступом лише до Інтернет. Для забезпечення потреб студентів функціонують два пункти друку та копіювання, устаткованих копіювальними апаратами, комп’ютерами, принтерами та сканерами, в тому числі є широкоформатний кольоровий принтер для друку плакатів великого розміру.

Більшість співробітників інформаційно-комп’ютерного центру – лаборанти комп’ютерних класів, адміністратори локальної мережі та Інтернет – це студенти університету, що поєднують роботу з навчанням. Значна частина студентів факультету комп’ютерних наук протягом навчання в університеті пройшла через комп’ютерний центр, здобувши не тільки теоретичні, а й практичні знання.

ІКЦ – центр, відділ, підрозділ (як вам завгодно), що займається забезпеченням працездатності усього, що пов’язано з комп’ютерами і комп’ютерною периферією в ЧНУ імені Петра Могили. Кожен лаборант закріплений за окремим комп’ютерним класом. Окрім того, у кожному класі працюють 2 адміністратори й один – волонтер. До кожного класу на обслуговування прикріплено декілька відділів – кафедри, деканати тощо. В основному обов’язки адмінів – стежити за належною роботою самих комп’ютерів (монітори, клавіатури, мишки і т. п.) і програмним забезпеченням (операційні системи, компоненти MS Office, графічні редактори, компілятори мов програмування тощо), що встановлено на цих комп’ютерах, також стежити за порядком і спокоєм у комп’ютерному класі, створюючи робочу атмосферу для студентів.  Працівники відповідають за працездатність серверів, локальної мережі, мережі Wi-Fi, Інтернет і електронну пошту.

Адміністратори комп’ютерних класів – це, зазвичай, студенти другого, третього, четвертого і п’ятого курсів, які працюють з метою підвищення власного рівня знань комп’ютерів і адміністрування. Саме вони допомагають студентам та викладачам вирішувати різноманітні технічні питання стосовно роботи комп’ютерів та мереж. Робота є досить важкою та напруженою. Особливо під час сесії. Тим не менш, працівники, зокрема – адміністратори, ІКЦ підтримують високий рівень роботи комп’ютерно-технічної бази університету.

 

Контактна інформація:

Начальник Центру: Боровльов Віктор Дмитрович
Кабінет: 1-402
Телефон: (0512) 76-55-50

 

Події та оголошення


березня
31
До уваги вступників! Контактнi данi приймальної комісії на період карантину

Шановні вступники та батьки! На період карантину з питань щодо вступної кампанії 2020 року звертайтеся за номером телефону: +38 (066) 165-50-19 або письмово на електронну пошту приймальної комісії: chdupruyom@gmail.com та групу у Facebook (понеділок – п`ятниця: з 09:00 до 17:00).