Ідеї для літнього відпочинку та саморозвитку

Останній день весни, сесія у самому розпалі, багато справ і дедлайнів. Але кожного з нас гріє думка про те, що після плідної роботи ми зможемо гарненько відпочити влітку.

Літо – пора відпочинку і байдикування. Але з іншого боку – це цілих 92 дні, які можна провести з користю, навіть перебуваючи на канікулах або у відпустці.

Саме влітку можна викроїти годинку-другу сонячного ранку або теплого вечора для того, щоб зайнятися саморозвитком, прокачати наявні скіли або навчитися чомусь новому.

Медіацентр Чорноморського національного університету імені Петра Могили зібрав для вас список корисних варіантів проведення вільного часу влітку.

1. Читайте книги. Візьміть до рук книжку, яку завжди хотіли прочитати, але не мали на це часу. Зануртесь у світ літератури, дізнавайтеся нове, відчуйте смак пригод, романтики або розширте свої знання. Оберіть жанри, які вас цікавлять, і насолоджуйтеся читанням.
  2. Розвивайте свої творчі здібності. Наприклад, займайтеся малюванням, фотографією, грою на музичному інструменті або спробуйте себе в літературі.
  3. Долучайтесь до програм стажування закордоном. Наразі безліч організацій Європи надають можливість українцям безкоштовно долучитися до різноманітних Міжнародних літніх шкіл, програм стажування, курсів або волонтерських проєктів. Більше про такі пропозиції можна дізнатися в телеграм-каналі Відділу міжнародних зв’язків ЧНУ імені Петра Могили за посиланням.
  4. Спробуйте щось нове. Відвідайте нові місця, скоштуйте нову їжу, познайомтесь з новими людьми. Відкритість до нового досвіду розширить ваші горизонти.
  5. Волонтерство. Приєднайтеся до волонтерської організації або займіться благодійністю. Допомагайте тим, хто цього потребує, і зробіть свій внесок у перемогу або у поліпшення світу навколо вас.
  6. Толока. Є в українських традиціях надзвичайно корисний колективний звичай – толока. Люди збираються гуртом, щоб разом робити добрі справи, наприклад, прибрати парк або сквер. Ви не лише спробуєте щось нове, а й знайдете нові знайомства. Про такі події зазвичай повідомляють громадські організації.
  7. Опануйте нові навички не виходячи з дому. За допомогою онлайн-курсів та вебінарів ви можете отримувати нові знання у зручний для вас час.
  8. Подорожуйте. Якщо є можливість, вирушайте у подорожі. Відкривайте нові місця, знайомтесь з різноманітними культурами та традиціями.
  9. Займайтесь фізичною активністю. Спорт та фізичні вправи не тільки підтримують ваше фізичне здоров’я, але й покращують настрій та концентрацію.
  10. Самопізнання. Заведіть щоденник, де записуйте свої думки, почуття та спостереження. Це допоможе вам краще пізнати себе, проаналізувати свої почуття та розвантажити свою голову.
  11. А найголовніше – відпочивайте і насолоджуйтеся. Не забувайте про необхідність відпочинку та релаксації. Знайдіть час для себе, проведіть час з родиною та друзями і насолоджуйтесь моментами.

Літо – це час для саморозвитку, відпочинку та відкриття нових горизонтів. Використовуйте цей час на повну і насолоджуйтесь кожним моментом.