Губернатор Миколаївщини Олексій Савченко зустрівся зі студентами «Могилянки»

У середу, 6 травня, в залі засідання вченої ради Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулась зустріч студентів «Могилянки» з головою Миколаївської облдержадміністрації Олексієм Савченком.

На зустріч прийшли студенти-журналісти, «міжнародники», «політологи» та філологи. У першу чергу Олексій Савченко привітав журналістів з їхнім професійним святом – Днем журналіста, що святкують в Україні щорічно 6 червня, та дав поради щодо професійної діяльності та життя загалом. Політик відзначив важливість професії журналіста та висвітлив певні аспекти цього фаху.

«Ваша професія вимагає правди», – підкреслив Олексій Савченко.

Зустріч пройшла у неформальній атмосфері, в якій студенти та голова обладміністрації могли поговорити на різні теми. Торкалися, наприклад, навіть питання закладів швидкого харчування в Миколаєві.

Проте студенти ставили досить серйозні питання, одним з яких було питання про якість медицини в Миколаєві та про проблему з кадрами в цій галузі – недостатню кількість медиків в області. Студентів цікавили  способи вирішення цієї проблеми.

Олексій Савченко погодився з тим, що медицина має багато проблем не тільки з кадрами, а й з ліками: «Не вистачає коштів, які уряд планував виділяти на безкоштовні ліки. Грошей просто недостатньо».

На коментар про те, що в нашого університету є ідея створити свою клініку для студентів напрямку «Медицина», Олексій Савченко виявив прихильну позицію: «Ми з клінікою вам допомагаємо і я підтримав ректора одразу. Я думаю, що зараз це питання буде вирішуватись трошки швидше».

Ректор Леонід Клименко, в свою чергу, зазначив важливість створення клініки при ЧНУ ім. Петра Могили: «Найголовніша цінність для людини – це її здоров’я та її життя. І я думаю, що в Миколаєві у нас є перспектива підняти рівень до такого, який сьогодні можна побачити в Ізраїлі, і в США, і в Німеччині».

«Ми домовились, що лікарі зі Сполучених Штатів будуть працювати у нас, будуть читати у нас лекції, а наші викладачі та студенти будуть проходити стажування у найкращих клініках Америки. Ми маємо і знання, і бажання задля реалізації цього задуму», – поділився результатами свого робочого візиту, до США, Леонід Клименко.

Після зустрічі зі студентами Олексій Савченко відвідав телестудію університету та поспілкувався зі студентами спеціальності «Журналістика» особисто.