Громадські організації до яких можна долучитися під час карантину

Часто студенти шукають для себе нові можливості для розвитку. Один із варіантів  – це долучитися до однієї з громадських організацій, де можна не лише гарно провести час, а й здобути корисні навички.

Пропонуємо перелік громадських організацій, до яких можливо долучитися навіть під час карантину.

1.AIESEC

Це найбільша у світі молодіжна організація, що розвиває лідерство серед молоді. Більше ніж 7000 організацій – партнерів по всьому світу. Більше ніж 500 українських волонтерів за кордоном щорічно. Один з провідних напрямків діяльності – організація стажувань за кордоном.

Стажування за кордоном:  волонтерство на короткотривалих проєктах, викладацькі стажування в освітніх закладах, професійні стажування у сферах маркетингу та управління.

Кілька разів на рік організація оголошує набір нових членів, тому слідкуй за анонсами у соціальних мережах осередку у твоєму місті.

Якщо зацікавився, переходь за посиланням

2. Фундація регіональних ініціатив (ФРІ).

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив» (ФРІ) – потужний центр підтримки молодіжного руху, молодіжних організацій та підготовки молодих лідерів в Україні. Діє з метою зміцнення молодіжного руху, навчання і забезпечення активних учасників об’єднань молоді, розвитку студентських та загалом молодіжних ініціатив.

ФРІ-табори –  щорічні освітньо-мотиваційні  проєкти, які проходять у вигляді кількаденних заходів з  презентації кращих громадських практик молодіжного руху із насиченими програмами.Щорічно осередками ВМГО «ФРІ» проводиться від 3 до 20 таборів за участі від 50 до 200 учасників на кожному з них.

Відомими проєктами ФРІ є Всеукраїнський Вуличний Університет – лекції просто неба про неформальну освіту та  «Active Citizens» в партнерстві з Британською радою (British Council – міжнародна організація, яка розвиває співробітництво в галузі освіти, культури та мистецтва між Великою Британією та іншими країнами).

Долучайся до  ФРІ тут

3. Громадська організація «Всеукраїнський молодіжний рух» Let’s do it Ukraine.

Це громадська організація, яка реалізовує міжнародні, всеукраїнські та регіональні проєкти. Діє у 24 областях України. Організація є частиною міжнародного руху Let’s Do It World, який об’єднав вже 180 країн та близько 30 млн  учасників для того, щоб піклуватися про екологію та чистоту нашої планети та в третю суботу вересня виходити на наймасштабніше прибирання World Cleanup Day.

Основна мета організації: сформувати національну культуру чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля в кожного громадянина нашої країни – від наймолодшого до найстаршого.

Долучитись до діяльності ГО можна, зателефонувавши чи написавши їм на електронну пошту, що вказані на сайті.

4. Українські Студенти за Свободу.

Це громадська організація, яка заснована на засадах захисту, популяризації та лобіювання принципів вільного суспільства.  Місією є об’єднання, навчання та мобілізація української молоді, яка прихильна ідеям свободи. Пріоритетним завданням  є розбудова всеукраїнської мережі молодих лідерів. Майбутні учасники обов’язково мають поділяти цінності організації та бути абітурієнтами чи студентами українських ЗВО.

У 2018 році,  за версією ATLAS Network, організація отримала нагороду SMITH STUDENT OUTREACH AWARD (2018) – краща студентська організація у світі. А у 2020, за версією Освітньо-аналітичного центру розвитку Громад –  “ЗОЛОТИЙ ФЛІПЧАРТ”(2020) – краща Громадська організація в Україні.

Долучайся

5. Українська волонтерська служба.

Неприбуткова організація, місією якої є формування культури волонтерства та взаємодопомоги в Україні. Сфера діяльності організації: пошук волонтерів, для тих хто потребує допомоги; проведення  навчальних, як професійних, так і особистісних  тренінгів для волонтерів; підготовка та  координація  волонтерів на подіях, фестивалях, бізнес-конференціях, волонтерських акціях;  поширення  міжнародних  стандартів роботи з волонтерами серед громадських організацій.

Більше про організацію тут

У червні 2020 року Українська Волонтерська Служба та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні запустили проєкт «Мій телефонний друг». Мета проєкту — об’єднати волонтерів та підопічних у телефонних розмовах, встановити довіру між поколіннями та інформувати про правдиві речі, розвіюючи фейки. Якщо бажаєш доєднатися саме до цього проєкту, переходь за посиланням.

6. Будуємо Україну Разом (БУР)

БУР – волонтерська програма, яка через спільну працю, подорожі та неформальну освіту об’єднує українську молодь у мережу активних громадян. БУР виник як волонтерська акція Львівської освітньої фундації, що мала на меті відновити будинки, знищені внаслідок війни на сході України. Проте з часом акція перетворилася на рух, що формує нову генерацію відповідальних українців, які творять зміни. Для цього організація проводить БУР-табори (переважно тривають 2 тижні) та БУРчики (табори, що тривають кілька днів). Щоб стати волонтером програми, треба заповнити анкету на сайті.