Громадська організація «Донецький прес-клуб» оголошує реєстрацію учасників на навчання у медіашколі «Вибори 2019»

Громадська організація «Донецький прес-клуб» (офіс з 2014 р. у Києві) оголошує реєстрацію учасників на навчання у медіашколі «Вибори 2019».

Метою навчання є роз’яснення важливих моментів парламентської передвиборчої кампанії 2019 в Україні, оволодіння основами політичної аналітичної журналістики.

До участі запрошуються студенти факультетів/кафедр журналістики та політології вищих навчальних закладів, а також журналісти-початківці з усіх областей України. Досвід в сфері виборчого процесу не є обов’язковим. Основними критеріями відбору буде активна громадська позиція, готовність бути мультиплікатором отриманих знань після закінчення проекту. Передбачається, що випускники медіашколи по закінченню навчання підготують не менше двох тематичних публікацій та проведуть не менше двох просвітницьких заходів, спрямованих на активізацію молодих виборців.

Учасники отримають сертифікати за умови участі у всіх сесіях тренінгу.
Місце проведення: етнографічний комплекс «Українське село» (с. Бузова, 25 км від Києва).

Триденні тренінги «Політичні процеси в Україні та особливості парламентської виборчої кампанії 2019» відбуватимуться у 4 хвилі:

► 1 хвиля: 19-21 липня 2019 р.

► 2 хвиля: 22-24 липня 2019 р.

► 3 хвиля: 29-31 липня 2019 р.

► 4 хвиля: 1-3 серпня 2019 р.

Під час навчання учасники дізнаються про:

– історію, поняття та сучасні погляди на виборчий процес;

– міжнародні стандарти виборів;

– види виборів та виборчі системи.

– форми демократичного управління та їх особливості.

– фінансування виборчих кампаній.

– сфери компетенції та відповідальності депутатів парламенту.

– законодавчі норми щодо порушення виборчого законодавства та результати їх застосування в Україні;

– рекламні та піар технології як інструмент просування політичних меседжів та формування громадської думки;

– як виявляти маніпуляції політиків та перевіряти факти при підготовці журналістських матеріалів.

А також навчаться:

– розрізняти етапи виборчого циклу, аналізувати, яку інформацію можливо і важливо надати громадянам під час різних етапів виборчого циклу;

– комплексно оцінювати дотримання міжнародних стандартів у сфері виборів;

– розрізняти, як працюють різні виборчі системи і до яких результатів вони призводять;

– аналізувати джерела фінансування виборчих кампаній та їх потенційний вплив на виборних осіб;

– аналізувати передвиборчі обіцянки кандидатів у депутати на відповідність повноваженням парламентаря;

– вирізняти законні та незаконні методи здійснення виборчої діяльності;

– перевіряти факти, які наводять політики у своїх меседжах.

Тренери медіашколи:

Олег Гришин – сертифікований фасилітатор міжнародної програми «BRIDGE».

Оксана Ярош – доктора політичних наук, сертифікований тренер Національного демократичного інституту міжнародного розвитку (NDI);

Діана Дуцик – медіаексперт, виконавчий директор ГО «Український інститут медіа та комунікації»;

Олена Самойленко – медіатренер, старший викладач кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця).

Співробітники прес-клубу та тренери допоможуть розмістити кращі студентські роботи у регіональних та національних медіа та підготувати просвітницькі заходи, спрямовані на активізацію молодих виборців.

Участь у заході добровільна та безкоштовна! Донецький прес-клуб забезпечує трансфер учасників із залізничного вокзалу м. Києва до місця проведення тренінгу, проживання, харчування, компенсують витрати на проїзд громадським транспортом (за наявності квитків на автобус, поїзд (купе, 1 клас ІС), а також надає роздаткові матеріали.

Що необхідно зробити:

1) визначити дати тренінгу, зручні для вас, до 17 червня 2019 р. заповнити та відправити онлайн форму на участь:

► 1 хвиля: 19-21 липня 2019 р. – https://cutt.ly/RtOMFS

► 2 хвиля: 22-24 липня 2019 р. – https://cutt.ly/KtO1yL

► 3 хвиля: 29-31 липня 2019 р. – https://cutt.ly/NtO1zA

► 4 хвиля: 1-3 серпня 2019 р. – https://cutt.ly/JtO1W5

2) дочекатися обов’язкового підтвердження вашої участі (реєстрація у гугл-формі не означає автоматичного зарахування до числа учасників!) – до 20 червня 2019 р.;

3) у разі підтвердження участі заздалегідь подбати про квитки в обидва кінці, зробити ксерокопію зворотного;

4) просимо учасників мати з собою ноутбуки/планшети.

Якщо виникнуть питання, звертайтесь до Тетяни Строй за тел. 066 224 36 55, 096 6 634 634 або на електронну пошту: pclubdn@gmail.com.

Захід проводиться в рамках проекту «Розвиток аналітичної політичної журналістики через навчання студентів у медіашколі «Вибори-2019»» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.