Грантові можливості для молодих науковців: лекція для аспірантів від доцентки кафедри міжнародних економічних відносин Сумського державного університету

Практичні вебінари є одним із базових напрямків освітнього процесу в ЧНУ імені Петра Могили.

Так, 6 квітня 2023 року здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти PhD першого та другого курсу ЧНУ імені Петра Могили долучилися до лекції «Грантові можливості для молодих науковців» від запрошеного лектора, кандидата економічних наук, доцента кафедри міжнародних економічних відносин Сумського державного університету, експерта CEASC, співзасновника Асоціації проектних менеджерів України, кандидата економічних наук, доцента Оксани Замори. Зустріч минула в межах «практико-орієнтовних» занять.

Оксана Замора є тренером-практиком неформальної освіти та консультантом із міжнародного розвитку університетів, фахового й особистісного розвитку, розробником більше 10 академічних курсів для університетів англійською мовою, учасником більше 30 стажувань за кордоном, зокрема міжнародного статусу, Erasmus+, Youth in Action, FAP USDA, British Council, EBRD CEASC.

Протягом лекції учасники розглянули можливості саморозвитку для молодих науковців, перспективи отримання грантів від міждержавних організацій, урядових донорів, суспільних донорів однієї чи кількох країн, приватних донорів, корпоративних донорів, можливості фінансування на різних ступенях наукової кар`єри.

Під час заходу Оксана Замора поділилась досвідом міжнародної діяльності Сумського державного університету, запропонувала долучитись до онлайн курсу з модулю «ЄС щодо підвищення рівня працевлаштування молоді через розвиток професійних навичок». Презентовані можливості сприятимуть навичкам залучення джерел фінансування наукових проєктів, підготовці проєктних пропозицій, забезпечуватимуть здійснення ефективного проєктного менеджменту та сприятимуть академічній мобільності молодих науковців.