«Говоримо без бар’єрів: як і де людині з інвалідністю отримати посвідчення водія»: на базі ЧНУ імені Петра Могили запрацює перша на Миколаївщині автошкола для людей з інвалідністю

У вівторок, 26 березня 2024 року, у Миколаєві, на базі ЧНУ імені Петра Могили, відбувся захід «Говоримо без бар’єрів: як і де людині з інвалідністю отримати посвідчення водія».

Захід відбувся за ініціативи депутатки Миколаївської міської ради Тетяни Домбровської, яка працює над запуском першої у Миколаєві автошколи для людей з інвалідністю. Її відкриють на базі ЧНУ імені Петра Могили, де функціонує інклюзивне середовище (отримання соціально-психологічної допомоги, реабілітація, перенавчання тощо), обладнані обʼєкти інклюзії, виділені аудиторії для облаштування комфортного навчання людей із особливими потребами.

До заходу долучилися також заступник голови облдержадміністрації з соціальних, гуманітарних питань, надання адміністративних послуг та розвитку громадянського суспільства Олександр Трайтлі, ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Леонід Клименко, представники Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївської міської ради, а також представники регіонального сервісного центру МВС у Миколаївській області та їх керівник Геннадій Погорєлов.

«Наш університет завжди радий підтримати ініціативи колег і партнерів, тому що зараз саме такі заклади, як ЧНУ, і стають центрами допомоги, підтримки та розвитку осіб із інвалідністю», – зазначає ректор Леонід Клименко.

Під час заходу представники регіонального сервісного центру МВС у Миколаївській області, який у свою чергу співпрацює з Тетяною Домбровською в реалізації програми «Безбарʼєрний Миколаїв» на 2024-2026 роки, повідомили, що наразі в установі є мобільний сервісний центр, який надає послуги з виїздом до населеного пункту. Він обладнаний компʼютерною технікою з принтерами, таким чином, є все необхідне, для того, щоб людина отримала необхідну послугу.

Школа буде першою в Україні, яка функціонуватиме не на базі закладів Міністерства внутрішніх справ, а на базі закладу вищої освіти:

«У цій програмі ми заклали те, щоб люди з інвалідністю, які будуть навчатися в цій школі, мали змогу не оплачувати навчання», – говорить Тетяна Домбровська.

Запуск автошколи наразі знаходиться на фінальному етапі, триває оформлення необхідної документації, отримання акредитації та підбір кадрів.

Наприкінці заходу Тетяна Домбровська передала заступнику начальника Регіонального сервісного центру МВС в Миколаївській області Геннадію Погорєлову ключі від двох автомобілів від Миколаївської ОВА, які були переобладнанні під категорію водіїв з інвалідністю.

Дякуємо нашим партнерам та колегам за спільну реалізацію програми на покращення Миколаївського середовища!