Голова НКР «Радіобіологія, радіоекологія та радіаційна безпека» Південного наукового центру НАН України, проф., зав. кафедри екології Людмила Григор’єва надала звіт Центру щодо виконаної роботи у 2020 р.

Голова НКР «Радіобіологія, радіоекологія та радіаційна безпека» Південного наукового центру (далі – Центр) НАН України, проф., зав. кафедри екології Людмила Григор’єва звітувала перед Центром щодо виконаної роботи у 2020 р.

Зокрема, в рамках роботи НКР прийнято ряд рішень щодо:

• гідроекологічного моніторингу за вмістом тритію у поверхневих водоймах у районі розташування ЮУ АЕС та у водних джерелах питної води, розташованих нижче за природним стоком від технологічних водойм АЕС;
  • удосконалення технічного регулювання оцінки якості зрошувальної води шляхом розроблення державного стандарту ДСТУ ххх «Якість води для зрошення. Радіаційно-гігієнічні критерії»;
  • необгрунтованого і небезпечного використання реклами «Радонове озеро» для водного об’єкту у Первомайському районі Миколаївської області, з пропозицією провести інструментальні дослідження вмісту в останньому ізотопів радону і відповідними висновками безпеки використання цього озера у туристичних цілях.

НКР виступила співорганізатором проведеної XVI Міжнародної науково-практичної конференції «Радіаційна і техногенно-екологічна безпека людини та довкілля: стан, шляхи і заходи покращення» в рамках Ольвійського форуму-2020 (4-7 червня 2020 р.), за матеріалами якої видано збірку тез доповідей.

НМЦ відзначив активну діяльність НКР «Радіобіологія, радіоекологія та радіаційна безпека». Представлений звіт голови НКР Л.І. Григор’євої схвалено з пропозицією продовжувати активно працювати у наступному році.

Нагадуємо, що з 01.11.2020 Головою ПНЦ є  академік НАН України, д.е.н., проф. Буркинський Борис Володимирович.