ГОЛОДОМОР: ПАМ’ЯТАТИ, ЩОБ ЖИТИ

Центр українських студій Чорноморського національного університету імені Петра Могили ініціює Вечір пам’яті й скорботи за співвітчизниками-українцями, винищеними голодоморами більшовицько-радянської доби.

Вечір відбудеться 25 листопада 2016 року в приміщенні Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили (вул. Акима, 2, ауд. 11-210) о 15:30.

Акція приурочена до Дня пам’яті жертв голодоморів, який щороку відзначається в четверту суботу листопада.

Голодна смерть забирала сотні тисяч і навіть мільйони людей в Україні аж тричі протягом ХХ ст. Чому так сталося з народом, який споконвіку жив на найродючиших землях Європи, беріг і плекав їх невтомними руками? Ще й сьогодні це питання є чинником морального вибору, культури, політики, державності, пам’яті, мислення, поведінки. І то не лише українців!

Ми не можемо залишитися осторонь цієї колосальної проблематики й пропонуємо долучитися до нас усім небайдужим. Ми переглянемо документальні свідчення про наймасштабніший голод 1932-33 рр. на Сході й Півдні України, дізнаємося точку зору майбутніх журналістів, які навчаються в ЧНУ, на феномен голодоморів, почуємо поезію й музику, поміркуємо про те, як зберегти цей досвід для майбутнього, не потрапивши в пастку до минулого.

З питаннями щодо акції звертатися до керівника Центру українських студій – доктора філологічних наук, професора кафедри української філології, теорії та історії літератури Тетяни Павлівни Шестопалової (тел. 097 1820795, e-mail:  ukr_st_center@meta.ua).

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики