Ганна Новосад про зменшення кількості вишів та їх об’єднання


В інтерв’ю міністерки освіти і науки України Ганни Новосад агентству “Інтерфакс-Україна”, пані Ганна розповідає і про зміни у сфері вищої освіти.

Зокрема, міністерка анонсувала скорочення філій вишів в окремих містах, що передбачено змінами до закону, які були схвалені Верховною Радою наприкінці грудня про удосконалення вищої освіти. Також з 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їхньої діяльності. У цьому році університети отримають 80% від свого бюджету попереднього року, а 20% почне розподілятися за показниками ефективності. Надалі це співвідношення буде збільшуватися.

Також наразі Міносвіти готує великий кейс з оптимізації, скоро буде рішення уряду про об’єднання чотирьох університетів і створення на їх основі одного закладу.

«Це буде дуже важлива історія успіху, особливо зважаючи на місто, де це буде робитися», – зазначає очільниця МОН.

Оптимальною кількістю вишів для України, зважаючи на міжнародний досвід, Ганна Новосад вважає 80, що втричі менше, ніж зараз.

МОН постійно проводить моніторинг закладів і за його результатами буде прийматися рішення про об’єднання тих чи інших вишів. До речі, рішення об’єднання чотирьох університетів, в тому числі буде стосуватися одного з переміщених вишів в Кривому Розі.

 

Події та оголошення


червня
22
Конференція трудового колективу ЧНУ імені Петра Могили

22 червня 2020 року о 15:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться конференція трудового колективу Порядок денний: 1. Затвердження нової редакції Статуту ЧНУ імені Петра Могили 2. Затвердження Стратегічного плану розвитку ЧНУ імені Петра Могили на період 2019-2024 …

Набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща)

Шановні студенти! Оголошується набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща) на осінь 2020-2021 н.р. Основні вимоги до учасників: студент/ка ЧНУ ім. Петра Могили 2-3, 5 курс навчання, будь-яка спеціальність знання польської мови (А2 і вище) академічна успішність …

травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут