Ганна Новосад про зменшення кількості вишів та їх об’єднання

В інтерв’ю міністерки освіти і науки України Ганни Новосад агентству “Інтерфакс-Україна”, пані Ганна розповідає і про зміни у сфері вищої освіти.

Зокрема, міністерка анонсувала скорочення філій вишів в окремих містах, що передбачено змінами до закону, які були схвалені Верховною Радою наприкінці грудня про удосконалення вищої освіти. Також з 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їхньої діяльності. У цьому році університети отримають 80% від свого бюджету попереднього року, а 20% почне розподілятися за показниками ефективності. Надалі це співвідношення буде збільшуватися.

Також наразі Міносвіти готує великий кейс з оптимізації, скоро буде рішення уряду про об’єднання чотирьох університетів і створення на їх основі одного закладу.

«Це буде дуже важлива історія успіху, особливо зважаючи на місто, де це буде робитися», – зазначає очільниця МОН.

Оптимальною кількістю вишів для України, зважаючи на міжнародний досвід, Ганна Новосад вважає 80, що втричі менше, ніж зараз.

МОН постійно проводить моніторинг закладів і за його результатами буде прийматися рішення про об’єднання тих чи інших вишів. До речі, рішення об’єднання чотирьох університетів, в тому числі буде стосуватися одного з переміщених вишів в Кривому Розі.

До уваги вступників! Контактнi данi приймальної комісії на період карантину

Шановні вступники та батьки! На період карантину з питань щодо вступної кампанії 2020 року звертайтеся за номером телефону: +38 (066) 165-50-19 або письмово на електронну пошту приймальної комісії: chdupruyom@gmail.com та групу у Facebook (понеділок – п`ятниця: з 09:00 до 17:00).