Гайд відповідей на актуальні питання від першокурсника

Якщо ти вступив на навчання до Могилянки, то тебе цікавить ряд питань щодо устрою університету. Ми продовжуємо наш невеликий гайд відповідей. Наразі про важливі питання організації навчання – форми навчання, перехід з іншого ЗВО та академічна різниця.

Чи можна перейти на інший факультет?
Якщо ви вирішили змінити спеціальність, то маєте можливість перейти на інший факультет. Для цього потрібно звернутися до деканату факультету, на який хочете перейти. Потрібно надати довідку про успішність або навчальну картку студента, щоб порахувати вашу академічну різницю. Якщо кількість дисциплін, які потрібно додатково скласти, не більше 8, то треба написати заяву про переведення на іншу спеціальність.

Чи можна навчатись на заочній формі навчання?
Так, можна навчатись паралельно і на денній, і на заочні формі навчання. Бувають випадки, коли студент хоче продовжувати навчання, але за певних обставин не має можливості кожного дня ходити на заняття. Як тоді бути? Можна перевестись на заочну форму навчання. Щоб дізнатись більше про заочне навчання зверніться до деканату навчально-наукового інституту післядипломної освіти (ауд.10-104, тел. 0512-76-55-59).

фото 1.jpg

Якщо ти перейшов до нас з іншого вузу, чи перезарахують тобі навчальні дисципліни?
Студентам, які перейшли до університету з інших ЗВО, надається право отримати на відповідних кафедрах перезалік вивчених раніше дисциплін, якщо їх зміст і обсяг відповідають програмам ЧНУ імені Петра Могили.
Потрібно подати заяву про перезалік дисципліни на початку семестру, у якому викладається дисципліна. Результати перезарахування заносяться до іспитово-залікової відомості, залікової книжки й особистої картки студента. Це дає право студентові не вивчати дисципліну ще раз.

У якому випадку студенти можуть переривати навчання?
Студенти можуть переривати навчання у зв’язку з обставинами, які унеможливлюють виконання навчального плану (за станом здоров’я, призовом на строкову військову службу в разі втрати права на відстрочку від неї, навчанням чи стажуванням в освітніх і наукових установах іноземних держав тощо). За медичними показаннями надається академічна відпустка на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

Чи можна поновитися на навчання?
Можна. Поновлення до складу студентів осіб, відрахованих з основного складу студентів ЧНУ ім. Петра Могили, здійснюється незалежно від терміну перерви в навчанні та причини відрахування. Поновлення відбувається лише в канікулярний період.
Рішення про поновлення або відмову в ньому приймає ректор на підставі заяви, погодженої з деканом факультету. Студент, який навчався за державним замовленням, поновлюється за наявності вільних місць на державне замовлення, в іншому випадку – на контракт.

Фото 2.jpg