Енерго- та ресурсоефективне будівництво: нова тематична зустріч учасників Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри»

10 квітня 2024 року учасники Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри» ознайомилися з темою «Енерго- та ресурсоефективне будівництво». Захід відбувся в рамках Міжнародного Проєкту, який реалізується на кафедрі екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили за підтримки Програми ЄС Erasmus+ Jean Monnet.

Під час зустрічі кандидат геологічних наук, доцент кафедри екології Віктор Смирнов розкрив такі питання: еволюція підходів до природокористування, енергетична ефективність об’єктів будівництва, екологічні характеристики будівельних матеріалів і виробів, життєвий цикл продукції, будівельна екологія та цілі зеленого будівництва, особливості розвитку будівельних послуг в ЄС, ринок зелених облігацій в світі.

Спікер підкреслив, що основними шляхами підвищення ефективності інвестицій в зелене будівництво в Україні є формування регіональних стратегій стимулювання інвестицій в зелене будівництво, створення консультаційних центрів для допомоги при проведенні сертифікації об’єктів за міжнародними системами оцінки, що дозволить на 20% знизити викиди парникових газів під час виробництва будівельних матеріалів.