«Енерго- та ресурсноефективне будівництво» – чергова зустріч у рамках міжнародного проєкту «Європейські зелені виміри»

«Енерго- та ресурсноефективне будівництво» – так звучала тема, яку 12 квітня 2023 року презентували учасникам Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри». Захід відбувся в рамках Міжнародного Проєкту, який реалізується на кафедрі екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили за підтримки Програми ЄС Erasmus+ Jean Monnet.

Під час зустрічі розробники висвітлили питання, які викликали зацікавленість серед широкої аудиторії студій. Серед них – еволюція підходів до природокористування; енергетична ефективність об’єктів будівництва; екологічні характеристики будівельних матеріалів і виробів; життєвий цикл продукції; будівельна екологія та цілі зеленого будівництва; особливості розвитку будівельних послуг в ЄС; світовий ринок зелених облігацій тощо.

Неодноразово підкреслювався той факт, що  концепт зеленого будівництва достатньо інтенсивно розвивається упродовж останнього десятиріччя. На будівельну галузь економіки припадає 40% споживання первинних енергоресурсів ЄС, і за розрахунками Єврокомісії, в разі впровадження економічно ефективних заходів ця цифра може бути знижена на 30%. Тож ЄК та уряди країн-членів ЄС визначили пріоритетність політики підвищення енергетичної та екологічної ефективності в будівельному секторі.

З відео-матеріалами зустрічі можна ознайомитись за посиланням.