Екскурсія в Миколаївську астрономічну обсерваторію

26 вересня 2018 р. студенти 415 та 217 груп (дорадники: Міцкевич Н.В., Белінська С.М., Великий Ю.В.) факультету економічних наук ЧНУ ім. Петра Могили відвідали Миколаївську астрономічну обсерваторію (МАО), засновану в 1821 р. адміралом О. С. Грейгом як морську обсерваторію з метою навчання морських офіцерів астрономічним методам орієнтування та забезпечення Чорноморського флоту  зоряними картами.  У 2002 році обсерваторія отримала офіційний статус Науково-дослідного інституту.

Студенти почули кваліфіковану розповідь про історичне минуле, наукові досягнення та сучасні проблеми однієї з найкращих астрономічних обсерваторій у світі. Миколаївські фотографічні спостереження тіл Сонячної системи знаходяться в числі одних з найточніших у світі. У МАО створено і введено в дію автоматичний телескоп з приладом із зарядовим зв’язком (англ. Charge-coupled device, CCD).  Прилади використовуються для детектування світла, а також в медичних та професійних цілях, де потрібні зображення з високою роздільною здатністю.  В 1999 році Аксіальний меридіанний круг (АМК)-сучасний телескоп-робот був включений до списку об’єктів, що становлять національне надбання України. У 2009 році створено перший в Україні мобільний телескоп «Мобітел»,  оснащений сучасними камерами і системою програмного керування в режимі віддаленого доступу. Проводиться перспективна робота по створенню Миколаївської віртуальної обсерваторії в рамках створення Української національної віртуальної обсерваторії.

Викладачі і студенти висловили вдячність за екскурсію й запросили співпрацівників Миколаївської астрономічної обсерваторії на День відкритих дверей ЧНУ ім. Петра Могили, який відбудеться 7 жовтня 2018 р.

Вільна вакансія у Відділі міжнародних зв’язків

Відділ міжнародних зв’язків запрошує на роботу випускників/магістрів зі знанням англійської мови! З усіх деталей звертатися до ВМЗ (ауд. 5-104). Контактний телефон: 76-55-77

Запрошуємо до гри «Засоби протидії дискримінації та розвитку толерантного суспільства»

Запрошуємо взяти участь в організаційно-діяльнісній грі «Засоби протидії дискримінації та розвитку толерантного суспільства», яка відбудеться 25 лютого 2019 року.