Економічний Клуб. Економічний Турнір


Економічний Клуб

Економічний клуб був створений у 1998 році за ініціативою студентів факультету економічних наук на той час Миколаївської філії Національного Університету “Києво-Могилянська Академія” (МФ НаУКМА) під керівництвом проф. Верланова Юрія Юрійовича. Періодично він призупиняв свою діяльність, але неодмінно відроджувався, успадковуючи традиції, що були закладені фундаторами.

Економічний клуб – це неформальна платформа для студентів факультету економічних наук, яка дає можливість усім охочим долучитися до обговорення актуальних кейсів та цікавих ситуацій у сфері економіки.

Метою діяльності Клубу є підвищення економічної грамотності та економічної культури студентів, розширення їхнього світогляду. Досягнення мети передбачає набуття навичок науково-дослідної роботи, розвиток критичного мислення, комунікативних здібностей, вміння працювати в команді.

Засідання Економічного клубу зазвичай проходять у форматі спілкування. Завчасно обирається тема наукової дискусії, готується виступ (презентація) з подальшим обговоренням. Спікерами можуть бути як студенти-члени Клубу, так і магістри, аспіранти, викладачі, почесні члени Клубу – випускники та колишні його активісти.

Теми для засідань диктує економічна ситуація, тож вони завжди актуальні. Наприклад, студенти вже обговорювали перспективи реформи Укрзалізниці, феномен від’ємних цін на нафту, порівнювали економіку за часів пандемії з економікою воєнного часу, з’ясовували, чи дійсно багаті люди менш схильні до емпатії тощо.

Учасником клубу може стати будь-хто охочий незалежно від факультету. У разі відсутності бажання брати активну участь в обговоренні, можна приєднуватися до засідання у статусі вільних слухачів. Ми відкриті для всіх.

Спортивні вболівальники тут можуть проаналізувати селекційну політику «Баварії», а кіномани – Економіку кіно. Інноватори подискутують про чергову індустріальну революцію, про те, як роботи можуть змінити усе в економіці, або ж державну криптовалюту у Венесуелі.

З весни 2020 року традиційне проведення засідань Економічного клубу в аудиторії 10-306 дещо ускладнюється. Утім, введення карантину не зупинило прагнення студентів до досліджень та палких економічних дискусій. Члени Клубу вирішили за наявних технічних можливостей збиратися онлайн. Такий формат не лише не погіршив атмосфери зустрічей, а й відкрив нові переваги. Зокрема, стала можливою участь у роботі Клубу успішних дослідників з різних країн світу – колишніх студентів ФЕН ЧНУ, серед яких і нинішні співробітники університетів у США і країнах ЄС. Їхні виступи у ролі спікерів та рецензентів – справжня родзинка засідань останнього року.

 

 

Науковий керівник: доцент кафедри економіки та підприємництва Вікторія Антонівна Палехова.

Президент: студентка 413 гр. Яна Тараненко.

Контакти:

E-mail: turnir.fen@gmail.com
Instagram: @yanataranenkoo
Telegram: @yassssia

 

Економічний Турнір

Від свого заснування й донині колектив факультету економічних наук плекає традиції, що були у витоках нашого університету, особливий «могилянський дух». Це проявляється у невичерпному інтересі викладачів до своєї справи, прагненні до розвитку та самовдосконалення, креативності та пошуку нестандартних рішень, формуванні відносин між викладачами і студентами на засадах взаємоповаги і співробітництва.

Традиційним для факультету економічних наук є щорічний Економічний Турнір, започаткований 2008 року. Він об’єднує викладачів і студентів, які цінують передусім небайдужість, креативність, економічну ерудицію та мистецтво наукової полеміки. Учасники додають, що він добре тренує стресостійкість, командну роботу і соціальні навички.

Економічний турнір проводять за правилами Всеукраїнського турніру юних економістів. Це командне змагання у формі рольової гри, де кожна команда виступає у ролях Доповідача, Опонента і Рецензента та прагне краще за своїх конкурентів розкрити сутність певного економічного питання.

Зазвичай в Турнірі беруть участь студенти всіх курсів: бакалаври формують команди, а магістри входять до складу журі. Членами журі на фінальній частині турнірних змагань неодмінно виступають випускники різних років, колишні кращі капітани, гравці та ентузіасти турніру: Олександр Волошин, Антон Дубовик, Олександр Політуха, Надія Сіра, Володимир Славінський, Катерина Телешова, Дмитро Шипілов та інші.

Участь у Турнірі дає можливість дослідити найбільш актуальні проблеми економічної теорії та практики, дискутувати й аргументувати свою точку зору, знайти креативні розв’язання нестандартних питань: Чи є час економічним ресурсом? Instagram: онлайн магазин чи це все ще соціальна мережа? Яка економічна цінність “лайків”? Чи повинен президент країни бути економістом? Чи можна купити щастя за гроші? Хто переможе в боротьбі на фондовій біржі: «бики» чи «ведмеді»? Фентезі в економіці: які варіанти розвитку економіки будуть існувати, якщо Білі Ходоки завоюють Сім Королівств? Євро – долар: хто кому наб’є аверс? Аудит у Ватикані: Чому фінанси невід’ємні від релігії? Як зробити українське сало конкурентоспроможним?

 

Щороку Економічний Турнір стає знаковою подією року для факультету, що єднає активних студентів, успішних випускників і натхненних викладачів.