Економічний Клуб


 

Відео

Економічний клуб був створений у 1998 році за ініціативою студентів факультету економічних наук на той час Миколаївської філії Національного Університету “Києво-Могилянська Академія” (МФ НаУКМА) під керівництвом проф. Юрія Юрійовича Верланова. Періодично він призупиняв свою діяльність, але неодмінно відроджувався, успадковуючи традиції, що були закладені фундаторами.

Економічний клуб – це неформальна платформа для студентів факультету економічних наук, яка дає можливість усім охочим долучитися до обговорення актуальних кейсів та цікавих ситуацій у сфері економіки.

Метою діяльності Клубу є підвищення економічної грамотності та економічної культури студентів, розширення їхнього світогляду. Досягнення мети передбачає набуття навичок науково-дослідної роботи, розвиток критичного мислення, комунікативних здібностей, вміння працювати в команді.

Засідання Економічного клубу зазвичай проходять у форматі спілкування. Завчасно обирається тема наукової дискусії, готується виступ (презентація) з подальшим обговоренням. Спікерами можуть бути як студенти-члени Клубу, так і магістри, аспіранти, викладачі, почесні члени Клубу – випускники та колишні його активісти.

Теми для засідань диктує економічна ситуація, тож вони завжди актуальні. Наприклад, студенти обговорювали штучний інтелект, крах Credit Suisse, чи є майбутнє у криптовалют, як подолати прокрастинацію, порівнювали економіку за часів пандемії з економікою воєнного часу, з’ясовували, чи дійсно багаті люди менш схильні до емпатії тощо.

Щорічно на одному з перших у новому навчальному році засідань з роботою Економічного клубу знайомлять студентів 1-го курсу. Їм пропонується гра «Quiz, please!», підступні запитання якої розраховані не стільки на економічну ерудицію, скільки на інтуїцію.

Учасником клубу може стати будь-хто охочий незалежно від факультету. У разі відсутності бажання брати активну участь в обговоренні, можна приєднуватися до засідання у статусі вільних слухачів. Ми відкриті для всіх.

З весни 2020 року традиційне проведення засідань Економічного клубу в аудиторії 10-306 помітно ускладнилося. Утім, пандемійний та воєнний час не зупинив прагнення студентів до досліджень та палких економічних дискусій. Члени Клубу вирішили за наявних технічних можливостей збиратися онлайн. Такий формат не лише не погіршив атмосфери зустрічей, а й відкрив нові переваги. Зокрема, стала можливою участь у роботі Клубу як студентів, що перебувають за кордоном, так й колишніх студентів ФЕН ЧНУ, які нині є успішними дослідниками в різних країнах світу. Їхні виступи у ролі спікерів та рецензентів стали справжньою родзинкою засідань останніх років. Ірина Демко презентувала на засіданні клубу результати свого дослідження про вплив раси, гендеру та національності на розподіл позик серед підприємців штату Огайо під час пандемії. А за кілька місяців вона виступила з цією доповіддю на засіданні комісії з питань малого бізнесу Конгресу США.

Науковий керівник: доцент кафедри економіки та підприємництва Вікторія Антонівна Палехова.

Співголови: студенти 416 групи Крістіна Зубач, Даніїл Ільницький.

Контакти:

E-mail: viktoria.palekhova@chmnu.edu.ua
Instagram
Telegram