Доцентка кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Інна Підберезних узяла участь в експрес-курсі «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право”

З 22 червня по1 липня 2022 року кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Інна Підберезних узяла участь в експрес-курсі для освітян Миколаївської, Луганської та Донецької областей «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Тренінг проводився Українською Гельсінською спілкою з прав людини в межах програми «Права людини в дії» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

В умовах міжнародного збройного конфлікту на території України важливе значення має поширення знань із міжнародного гуманітарного права, яке забезпечує захист жертв війни й обмежує засоби й методи ведення воєнних дій.

Тож по-перше, поширення знань із міжнародного гуманітарного права – юридичний обов’язок держави, по-друге, запит суспільства щодо розуміння правового регулювання захисту жертв війни, кваліфікації воєнних злочинів та відповідальності за порушення міжнародного гуманітарного права, до того ж, це питання особистої безпеки, формування системи поведінки заради виживання, і нарешті – питання застосування принципів правосуддя перехідного періоду та реінтеграції тимчасово окупованих територій.