Доцент б.в.з. ЧНУ став головним суддею найдовшого в Україні пентамарафону

У Територіальній громаді міста Вознесенська 25 серпня 2020 року провели перший в Україні за довжиною пентамарафон з плавання на відкритій воді. Заплив  на 50 кілометрів річкою Південний Буг учасники почали у Вознесенську і фінішували в Новій Одесі. Рекорд зафіксував Національний реєстр рекордів України.

Джерело: Фейсбук-сторінка @Miskavladavoznesenska

Натхненником організації цих змагань й безпосереднім учасником є вознесенець Сергій Шумов – учасник та фіналіст першого запливу Ultraoceanman 30 км в Греції (один з двох українців, які там були). В Україні таких спортсменів всього 5 і більшість з них в цей час були на інших змаганнях. Загалом у пентамарафоні взяли участь сім учасників.

Перед стартом спортсмени пройшли медичний контроль: виміряли артеріальний тиск, пульс, оксигенацію киснем організму та отримали офіційний допуск до змагань. На таких ультрамарафонах спортсменів має супроводжувати сапорт. Він слідкує за фізичним станом спортсмена, харчуванням, а це кожні 40-60 хв, і напрямком, куди пливе учасник змагань.

Фінішували плавці близько 19:00-21:00. В майбутньому такі змагання хочуть зробити постійними. Переможцем став киянин Михайло Кобижча, який незважаючи на пошкодження, отримані під час запливу, подолав дистанцію за 14,5 годин.

Джерело: Фейсбук-сторінка @Miskavladavoznesenska

Доцент б.в.з. кафедри олімпійського та професійного спорту ЧНУ імені Петра Могили Карен Абрамов був обраний головним суддею на цих змаганнях. В його обов’язки входили фіксація офіційних старту та фінішу, запобігання порушенням, а також слідкувати за станом здоров’я учасників. Нагадаємо, що незадовго до проведення пентамарафону Карен Абрамов у ролі супроводжуючого тренера взяв участь у благодійному запливі на 12 км.

Після завершення запливу учасників нагородили одягом із символікою збірної України. Нагороджував їх Володимир Ємельянов – віце-президент Федерації плавання України, директор Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили.