Докторка Габілітована, докторка Вроцлавського економічного університету Анетта Зелінська провела лекцію-дискусію для студентів-геодезистів ЧНУ імені Петра Могили

У Всесвітній День архітектора, що відзначається 3 жовтня, студенти-бакалаври спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» Чорноморського національного університету імені Петра Могили долучилися до гостьової лекції-дискусії. Лекторкою стала професорка кафедри логістики (факультет управління, інформатики та фінансів) Вроцлавського економічного університету Анетта Зелінська.

Захід організували представники факультету будівництва та архітектури Херсонського державного аграрно-економічного університету (декан – є докторка економічних наук, професорка Наталія Дудяк).

До заходу долучилися й науковці інших закладів вищої освіти України та студенти освітніх програм «Геодезія та землеустрій».

Загалом на зустріч приєдналися близько 95 учасників.

Тема дискусії – Впровадження сталого розвитку та практичне застосування переробки в галузі архітектури та будівництва.

Під час спільної лекції обговорювалися такі питання, як цілі сталого розвитку мають впроваджуватися сьогодні і в майбутньому, як впроваджуються моделі економіки закритого типу – циркуляційна, цінності відходів, модель тривалості життя, модель платформи обміну та модель послуг.

Розкрито принципи екологічної моделі життя, показано, як вони впроваджуються на практиці, було детально охарактеризовано цикли життя продукції сталого розвитку, описано переваги економіки закритого циклу.

Крім того, проаналізовано законодавство країн ЄС, які впроваджують принципи сталого розвитку, наглядно показано як здійснюється процес логістики, починаючи від процесу переробки сировини до її надходження до кінцевого споживача.

Наприкінці зустрічі підбито підсумки, вказано основні орієнтири, до яких потрібно прагнути, дотримуючись цілей сталого розвитку, обговорено проблеми архітектурної освіти в Польщі та Україні.

Присутні подякували за змістовну дискусію та висловили бажання і надалі доєднуватись до спільних гостьових лекцій Вроцлавського економічного університету.