Докторка філологічних наук Світлана Підопригора стала ініціаторкою та однією зі співкураторок виставки «Комікси війни. Український журнал коміксів INKER»

Докторка філологічних наук, в.о. професора кафедри англійської філології та перекладу Світлана Підопригора стала ініціаторкою та однією зі співкураторок виставки «Комікси війни. Український журнал коміксів INKER» («Comics im Kriege: Das ukrainische Cartoon Magazin INKER») у межах свого стажування в Університеті Базеля за програмою URIS (Ukrainian research in Switzerland), у такий спосіб поєднавши наукові та культурні інтереси.

Відкриття виставки, яке відбулося 10 квітня 2024 року, стало значною подією, що зібрала чимало відвідувачів, представників медіа, культурної спільноти та академічних кіл. Понад 100 людей відвідали відкриття виставки. Також на відкритті був присутній радник посольства України в Швейцарії Самвел Арустамян, який звернувся до  гостей виставки з вітальним словом.

Ця подія знову привернула увагу до України та випробувань, через які проходять українці в часи війни. Як зберігати мужність, віру в перемогу та добро, здатність до взаємодопомоги, коли навколо насильно знищується звичний світ? Саме такі питання піднімає журнал коміксів INKER, грунтуючи кожну історію коміксів на реальних людських долях.

Журнал INKER був заснований  2021 року в Україні для художнього відображення питань порушення  прав людини через документальні та соціальні комікси. Після 24 лютого 2024 року війна та її наслідки стали ключовими темами журналу.

Комікси журналу INKER, представлені на виставці, пропонують унікальний погляд на війну, органічно поєднуючи журналістику, документалістику, роблячи історії доступнішими для розуміння, але водночас занурюючи читачів в глибоке емоційне сприйняття складних і чутливих тем. Вони відіграють важливу роль у інформуванні міжнародної спільноти про перебіг війни рф проти України, розповідаючи історії, які виходять за межі традиційних  інформаційних медіа.

Дякуємо кожному, хто долучився до організації цієї виставки, підтримуючи Україну: URIS (Ukrainian research in Switzerland), University of Basel, Atelier Mondial, Cartoonmuseum Basel, Ukrainian Assembly Comix, Inker.world.ua. Окрема подяка запрошеним гостям виставки, членам команди INKER – Сергію Колесникову (журналіст, головний редактор журналу INKER), Руслані Коростецькій (головний редактор видавництва UA Comix); Людмилі Самусь (художниця видавництва UA Comix); Діані Лановець (журналістка журналу INKER), які поділилися секретами створення документальних коміксів на воркшопі, що відбувся 12.04.2024.

Одна з важливих ініціатив цієї виставки – збір коштів для благодійного фонду Foodsecurity Pro, який займається розмінуванням українських полів та підтримкою українських жінок-фермерів. Кошти, отримані від продажу коміксів, листівок та плакатів, будуть використані для придбання спеціалізованого обладнання необхідного для розмінування.

Виставка діє до 24 квітня 2024 року.

Більше інформації про виставку тут.

Фото: Роман Холанд, Світлана Підопригора, Ліна Якобчук