Доктор історичних наук, професор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр взяв участь у програмі «Радіодень» на UA:Суспільне «Миколаїв»


Доктор історичних наук, професор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр взяв участь у програмі «Радіодень» на UA:Суспільне «Миколаїв». Тема обговорення у студії – «Історія Миколаєва: сакральні центри». У рамках просвітницького проєкту «Lectorium» Юрій Котляр провів відкриті лекції на тему «Сакральний Миколаїв». Доктор історичних наук, професор ЧНУ ім.Петра Могили, Юрій Котляр розповів миколаївцям про сакральні центри міста: «Богоявленський», «Спаський», «Дикий Сад», «Соборний», «Адміралтейський» та про їхні особливості. Саме про це і говорили у програмі «Радіодень».

Сам Юрій Котляр зазначає, що тема «Сакральний Миколаїв» дозволяє виходити за рамки традиційної історії та розширити погляд на неї.

«У свій час, коли я досліджував історію Миколаєва, зрозумів, що більшість підручників та інших краєзнавчих видань мають класичний характер. Тобто там лінійно описується історія в так званому хронологічному порядку: коли місто було створене, як воно існувало в різні періоди свого функціонування. Це все цікаво, але не завжди, і хотілося якось подивитися на все по іншому, бо крім цього Миколаївщина містить у собі велику кількість специфічних джерел, які пов’язані з легендами, міфами, спогадами очевидців. Тобто поєднавши класичну історію з некласичною, вийшли на сакральне розуміння історії Миколаєва»,- розповідає Юрій Котляр.

Також у програмі говорили про те, що у рамках проєкту програми Євросоюзу ERASMUS+ Юрій Котляр читав лекції на тему «Сакральна історія Миколаєва» в університеті «Ca’ Foscari» (м. Венеція, Італія) в березні 2020-го року. Та визначили, якими є результати та перспективи співпраці в рамках цього проєкту в умовах пандемії коронавірусу.

фото1.jpg

фото2.jpg

 

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут