Доктор історичних наук ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр спікер зустрічі «День Соборності: нові виклики для єдності українців»

19 січня 2023 року доктор історичних наук, професор кафедри історії Чорноморський національний університет імені Петра Могили Юрій Котляр узяв участь у актуальній зустрічі «День Соборності: нові виклики для єдності українців».

Захід пройшов з нагоди Дня Соборності України, а організатором виступив Український кризовий медіа-центр.

Серед обговорюваних питань протягом зустрічі виділяються такі:

• Якими були історичні передумови та особливості проголошення Акту 21 січня 1919 року?
  • Совєцький пропаганда ділила українців на “західняків” та “східняків”: у чому штучність цього конструкту?
  • Що таке Соборність України сьогодні? Що є її виразником?
  • Які чинники сприяли консолідації українців впродовж першого тридцятиліття Незалежності?
  • Як агресія РФ вплинула на усвідомлення українцями неподільності країни та народу?

Нагадуємо, що 22 січня українці відзначатимуть День Соборності України та 104-ту річницю Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.