До ювілею Валерія Шевчука згадаємо інтерв’ю Тетяни Монахової з письменником

Учора, 20 серпня, відзначав День народження відомий український письменник сучасності Валерій Шевчук.

Валерій Шевчук належить до числа найбільш шанованих українських прозаїків. Його майстерні філософські романи та повісті, оповідання, а також п’єси принесли йому широку відомість. Стиль прози Шевчука до певної міри підготував основу для літературних експериментів покоління авторів 1990-2000-х років.

До числа найвідоміших творів письменника належать притчеві романи «Три листки за вікном», «Дім на горі», «На полі смиренному», «Око прірви», тетралогія «Мор», «Птахи з невидимого острова», «Сповідь», «Місячний біль».

Професор кафедри журналістики Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили Тетяна Монахова мала чудову нагоду взяти інтерв’ю у письменника ще у 2017 році.

«Валерій Шевчук – майстер мереживного слова. Усе, що ви хотіли знати про розмаїтість, глибину та барви української мови, ви знайдете в його текстах. Мова Шевчука – це ліки від набридлого постмодернізму», – пише Тетяна Монахова.

Під час інтерв’ю професорка поставила чимало цікавих запитань до Валерія Шевчука:

• Давні греки, елліни, не могли уявити свого існування без публічного визнання. Інтроверти, відлюдкуваті особи, які не хотіли брати активну участь у житті поліса, називалися «ідіотами», тепер, правда, цей термін дійшов до нас із сильно зміненим значенням. Чи кожен митець потребує оплесків і слави? Чи потребуєте Ви визнання?
  • Є два типи митців: такий, як Ви сказали (еллін), і такий, який творчістю хоче пізнати людину і світ (як Сковорода, наприклад, який оплесків і слави уникав). А я вважаю себе сковородинцем, не знаю, чи це мені вдалося. Колись Івану Франку подарували лаврового вінка. Знаєте, що він з ним учинив? Повісив на кухні. І його жінка відривала з нього листочки для борщу. Висновки робіть самі, – відповідає письменник.

Повне інтерв’ю можна перечитати за посиланням.

листопада
Запрошуємо на вебінари від ресурсу Web of Science Group для наукової діяльності та її оцінки

Запрошуємо науковців та всіх бажаючих на безкоштовні вебінари від  ресурсів Web of Science Group Clarivate Analytics!   26 листопада, вівторок 16:15 Тема:Пошук та аналіз наукової літератури на платформі Web of Science. Реєстрація за посиланням.   27 листопада, середа 16:15 Тема: Публікаційна стратегія науковця. Реєстрація за посиланням. …

листопада
Запрошуємо на відкриту лекцію в рамках роботи клубу практичної соціальної роботи Social Work Practice Club

22 листопада 2019 року відбудеться відкрита лекція «Implementation of Principles of Social Justice in the USA». Спікер: Sonya Geba – стипендіантка програми міжнародних академічних обмінів імені Фулбрайта, Браунський університет (Brown University). Чекаємо на вас о 12:30, аудиторія 10-109.

листопада
Наукова бібліотека імені Петра Могили запрошує на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Магія та література»

Шановні друзі! У продовження проекту «lectorium» запрошуємо на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Магія та література». Лекція відбудеться 28 листопада у приміщенні Філологічної бібліотеки (11 корпус, цокольний поверх). Початок о 14:00. Не пропустіть свій шанс зануритися у світ таємничого та незвичайного!