До уваги студентів-журналістів: оголошено набір в Міжнародну літню школу для молодих журналістів


Міжнародну літню школу для молодих журналістів організовують Соціологічний факультет Каразінського університету V.N. Karazin Kharkiv National University, Інститут міжнародної журналістики Еріха Броста / Інститут журналістики Технічного університету Дортмунда Institut für Journalistik за підтримки Харківського офісу Konrad Adenauer Stiftung Ukraine та Харківського представництва Німецької служби академічних обмінів ( DAAD Charkiw / DAAD Харків / DAAD Харьков / DAAD Kharkiv).

Мета літньої школи – сприяти налагодженню неформальних зв’язків між німецькими та українськими студентами в умовах інтеграції української освіти в європейський освітній простір. У роботі візьмуть участь викладачі Інституту міжнародної журналістики Еріха Броста / Інституту журналістики Технічного університету Дортмунда, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, експерти Академії української преси та журналісти харківських медіа, які мають досвід висвітлення конфлікту.
Програма літньої школи зосередить увагу учасників на розвиток та удосконалення фахових навичок, які необхідні в складних умовах журналістського висвітлення сучасних конфліктів.

Основні теми літньої школи:

  1. Медіа та конфлікт: специфіка роботи журналіста, організація ефективної комунікації у ході конфлікту. Досвід журналістики Німеччини.
  2. Робота з психологічною травмою і людьми, травмованими внаслідок конфлікту.
  3. Міжнародні професійні стандарти та журналістська етика у висвітленні конфліктів. Журналістські табу. Міжнародне гуманітарне право.
  4. Робота журналіста з різними групами людей: внутрішньо переміщені особи, діти, що постраждалі від наслідків конфлікту, мешканці «сірої зони».
  5. Цифрова безпека та поведінка журналіста в соціальних мережах під час перебування в зоні конфлікту.
  6. Способи уникнути маніпуляцій під час спілкування з учасниками конфлікту та самому не стати об’єктом маніпулювання.

У рамках літньої школи пройдуть лекції та майстер-класи, розбір реальних кейс-стаді, практичні заняття з сучасних методів дистрибуції журналістського контенту в Інтернеті на тему конфлікту, візити до організації надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, знайомство з редакціями провідних харківських медіа, презентація тематичних відеофільмів.

Стати учасником можуть студенти на рівні бакалавратури та магістратури, які навчаються за спеціальностями «Журналістика», «Соціологія», «Політологія» та іншими суміжними спеціальностями, інтереси яких лежать в площині медійних тем літньої школи, а також випускники зазначених спеціальностей.

Організатори покривають всі витрати, пов’язані з участю у літній школі.

Для участі у літній школі необхідно подати заявку, що включає в себе:

– Анкету (за поданою нижче формою)
– CV
– Мотиваційний лист (до 500 слів), що пояснює, чому учасник хоче брати участь в роботі літньої школи. Мотиваційний лист подається англійською мовою.

 

Для участі у літній школі просимо надсилати заявки на електронну адресу: app.socio@karazin.ua.

За результатами поданих заявок конкурсна комісія (за участі викладачів університету та лектора DAAD) обере 8 основних учасників з української сторони, які разом із 8 студентами з Німеччини братимуть участь у всіх лекційних та практичних заняттях з німецькими та українськими викладачами та у всіх виїзних заходах літньої школи.
Знання англійської мови є необхідною умовою участі.

Учасники, які не будуть відібрані до основної групи за результатами співбесіди, зможуть взяти участь у всіх лекційних заняттях з німецькими та українськими викладачами.
Кінцевий термін подачі заявки: 10 червня 2019 р.

Дати проведення літньої школи: 11 – 18 липня 2019 р.

Місце проведення: Україна, м. Харків, майдан Свободи 6, соціологічний факультет.

Контактні особи:

Аксьонов Сергій Сергійович
Кафедра прикладної соціології та соціальних комунікацій ХНУ Каразіна
E-mail: app.socio@karazin.ua Тел: +38 (057) 707 52 37 Моб: +38 (098) 280 97 57

Вера Терстеген
Лекторка DAAD у Харкові
E-mail: daadlektor.charkiw@gmail.com
Моб: +38 (093) 200 77 93

Більше інформації за посиланням.  

Події та оголошення


жовтня
19
До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів

До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів! Списки груп закріплено за посиланням.  

жовтня
25
Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз

Шановні студенти! Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз. Мова навчання: іспанська/англійська. Навчання безкоштовне, стипендія 850 євро (витрати за дорогу компенсуються). Що потрібно для участі: заява на ім`я ректора; скан 1-ї сторінки закордонного паспорту; ваше CV (робити через …

жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …