До уваги абітурієнтів 2020: вступ до ЗВО за рейтинговими списками


Під час вступної кампанії 2020 року вступ абітурієнтів до ЗВО України для здобуття ступеня бакалавра (а також магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

Що таке пріоритетність заяв?
Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви. При цьому вступники можуть подати не більше п’яти заяв. Подання заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) не обмежується.

Які існують правила рейтингового списку?
Рейтинговий список вступників формується за категоріями в певній послідовності:

  1. вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  2. вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Детальніше про квоти;
  3. вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які зараховуються за результатами співбесіди (про вступ на підставі співбесіди можна дізнатися тут), впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом. А інші дві категорії вступників впорядковується наступним чином:

  1. спочатку за конкурсним балом — від більшого до меншого;
  2. потім за пріоритетністю заяви від 1 до останньої;
  3. в останню чергу за середнім балом атестата — від більшого до меншого.

Як працюють рейтингові списки та пріоритетні заяви?
Після завершення строків подання заяв абітурієнтами у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований відповідно до зазначених абітурієнтами пріоритетів. Вступниками на бюджетні місця стануть абітурієнти, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на  бюджетні місця у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки та надасть можливість потрапити на бюджет у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на бюджет за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджет на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Отже, якщо вступник рекомендований на бюджетне місце за  3-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами (4 та 5) анулюються. Проте він може пройти на бюджет у 2 та 1 пріоритетність, у випадку, якщо там є місце і тоді його заяви у 3-му пріоритеті анулюються. Є також варіант вступи на контракт за заявою будь-якого пріоритету.

Зарахування за рейтинговим списком
Кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю у закладах вищої освіти буде оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 12:00 години 27 липня 2020 року.

Таким чином, після цього часу абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час для подання оригіналів документів.

Абітурієнти, які з будь-яких причин не подадуть оригінали документів до ЗВО за наданий час, втрачатимуть право на зарахування (переведення) на навчання на бюджет. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за контрактом, відповідно до рейтингового бала абітурієнта.

Дізнатися детальніше про всі строки подачі заяв, оформлення та подання документів та інших нюансів вступу 2020 можна тут.

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …