До ЧНУ імені Петра Могили завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні та консул Литовської Республіки в Миколаєві

До ЧНУ імені Петра Могили 16 вересня 2021 року з офіційним візитом завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапiнас та консул Литовської Республіки в Миколаєві Сергій Сибко.

Зустріч розпочалась у кабінеті ректора, де поважних гостей зустріли ректор Леонід Клименко, перший проректор Наталія Іщенко, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Володимир Беглиця, начальник міжнародного відділу Аліна Іовчева та кандидат історичних наук, доцент Наталія Шевченко.

Опісля у залі засідань вченої ради університету відбулася зустріч із Послом та консулом зі студентами та викладачами ЧНУ імені Петра Могили. Поважні гості розповіли про ціль свого візиту, наголосили на важливості освіти у формуванні майбутньої історії та розвитку україно-литовських відносин.

Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапiнас привітав присутніх та зазначив, що Литовська Республіка усіляко підтримує та надалі готова підтримувати Україну в різних питаннях, зокрема вступу до НАТО та боротьби проти агресії Росії. Уточнив, що наразі відбувається налагодження взаємозв’язку у сфері освіти. Так, підготовлено проєкти договорів між ЧНУ імені Петра Могили та трьома університетами Литви: Вільнюським університетом, Каунаським технологічним університетом та Клайпедським університетом.

«Є можливості, і я не сумніваюсь, що студенти вашого університету також приєднаються до програм, аби мати змогу провести семестр або навчальний рік в Литві», – зазначив посол.

Минулого року в литовських вишах навчались 782 студенти з України, в тому числі отримуючи стипендії.

Директорка Українсько-Польського науково-дослідного інституту ЧНУ імені Петра Могили, докторка історичних наук Ольга Морозова під час презентації інституту зазначила про готовність Могилянки до співпраці з науковцями Литви на новому рівні. Наприкінці зустрічі кандидат історичних наук, доцент Наталія Шевченко презентувала присутнім книгу «Вітовщина Піщинка на одвічному шовковому шляху».

Візит Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Вальдемараса Сарапiнаса та консула Литовської Республіки в Миколаєві Сергія Сибка завершилась відвідинами галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили, де представлена виставка до 30-річчя незалежності України.