До 37-ої річниці катастрофи на ЧАЕС кафедра екології випускає перший номер журналу «Environmental and radiation safety»

26 квітня 2023 року вся Україна відзначає 37-му річниця з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ця трагедія стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці.

26 квітня є днем пам’яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також про героїзм працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Аварія на Чорнобильській АЕС викликала сильне забруднення навколишнього середовища. З того часу питання радіонуклідного забруднення довкілля залишаються актуальними і вимагають розв’язання. І це ще раз підкреслює потребу у висококваліфікованих екологах.

До цієї дати кафедра екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили випускає перший номер журналу «Environmental and radiation safety». Цей журнал присвячений проблемам екології, екологічної безпеки, радіоекології, радіаційної безпеки, охорони навколишнього середовища, безвідходного природокористування, техніки та методів досліджень у галузі екології, що містять нові результати теоретичних та експериментальних досліджень або є оглядами сучасного стану та актуальних проблем у відповідних галузях.