Діяльність Інформаційного центру ЄС у ЧНУ

У Могилянці діє Інформаційний центр Європейського Союзу, який було відкрито 26 вересня чотири роки тому за участі Посла Яна Томбінського, прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давіда Стуліка та Ірини Стаднійчук.

Інформаційні центри ЄС є одним з основних і надійних джерел відомостей про Європейський Союз, адже всю інформацію вони отримують від офіційних установ:  Європейської Комісії, Європейської Ради, Євростату, Комітету з соціальної політики, Комітету регіонів, Європейського Інвестиційного Банку тощо.

Центр залучає молодь до заходів, присвячених вивченню історії та діяльності ЄС, тому у співпраці ЧНУ ім. Петра Могили з Представництвом ЄС в Україні були проведені такі заходи:

17-18 травня 2019 року у м. Миколаєві пройшло вже традиційне святкування Дня Європи, у рамках якого відбулась презентація Євро-еко намірів «Зеленими шляхами до Європи», до якої за пропозицією одного із розпорядників заслуженого діяча естрадного мистецтва України Семена Бєлого були залучені представники Інформаційного центру ЄС ЧНУ імені Петра Могили. Велику допомогу і активну участь в організації якісного проведення презентації науково-інформаційних доробок Центру, які демонструвалися на вул. Соборній, здійснили директор Інституту державного управління, професор Володимир Ємельянов, завідувач кафедри місцевого самоврядування та регіонального розвитку кандидат наук з державного управління, доцент Олександр Штирьов, керівник Інформаційного центру ЄС доктор історичних наук, професор Михайло Багмет, документаліст центру, магістрант спеціальності публічне управління та адміністрування А. Гаркуша, а також декан факультету політичних наук, доктор політичних наук, професор Олександр Шевчук, заступник декана кандидат політичних наук Ірина Тихоненко та студенти спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» І. Авдюшкіна, І. Гага, Т. Кострубіна, М. Хамута, О. Центій.

А 24 липня 2019 року Представництво ЄС в Україні виступив ініціатором проведення дискусійного тренінгу «EuropeanProjectsLabforNGOS» на базу ЧНУ ім. Петра Могили, в якому взяли участь представники громадських організацій Миколаївщини, які займаються утвердженням європейських цінностей в регіоні.

Громадські представники презентували власні проекти, отримали належну експертну оцінку та необхідні рекомендації для подальшого подання проектних ініціатив з метою отримання грантів від міжнародних грантів та відповідних донорів.

25 липня 2019 року було проведено євроінтеграційну Гру «Eurosession» для молоді», а також семінар, який сприяв підвищенню рівня обізнаності молоді щодо історії і сьогодення Євросоюзу, країн членів ЄС та їх визначних пам’яток й історичних подій і традицій.

Тож, Інформаційний центр ЄС в ЧНУ імені Петра Могили активно працює та має, що представити громадськості і не зупиняється на досягнутому!

Зазначимо, що ректор ЧНУ ім. Петра Могили Леонід Клименко забезпечив приміщення, виділив необхідне медіаустаткування й залучити представників Інституту державного управління до якісного проведення інформаційно-просвітницьких намірів.

А також активну організаційну роботу в ряді заходів проводив керівник Інформаційного центру ЄС, професор кафедри місцевого самоврядування та регіонального розвитку Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили Михайло Багмет.