Діяльність ЧНУ імені Петра Могили в рамках реалізації соціально-психологічної та професійної адаптації військовослужбовців та ветеранів АТО/ООС

ЧНУ імені Петра Могили – єдиний навчальний заклад у Миколаєві, який бере участь у реалізації проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему».

Проєкт розпочато 2003 року, він фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія. З 2019 року цей проєкт фінансується також Міністерством у справах ветеранів України. Щорічно у межах співпраці з Королівством Норвегія, Університетом NORD (Королівство Норвегія), МБФ «Міжнародний фонд соціальної адаптації» й БО «Конверсія військових кадрів» здійснюється навчання щонайменше двох груп військовослужбовців.

На базі ЧНУ імені Петра Могили проєкт «Україна-Норвегія» реалізується з 2014 року. До кінця 2019 року проєкт мав назву «Професійна перепідготовка звільнених у запас кадрових військових Збройних Сил України та інших силових структур, членів їх сімей та сприяння їх працевлаштуванню». З 2020 року проєкт змінив назву і тепер це проєкт «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему».

Фото 1.jpg

Влітку, з нагоди 25-річчя Могилянки, провели круглий стіл «Співпраця університетів, держави, іноземних партнерів та громадського сектору для ефективної реалізації соціально-психологічної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей в  регіонах».

На цьому  заході відбувся урочистий випуск 2 груп учасників АТО/ООС (29 осіб) напряму навчання «Основи бізнес-комунікації. Англійська мова», які отримали дипломи та сертифікати про проходження курсів.  Це була  перша подібна навчальна група, яка отримувала освіту в рамках проєкту за кошти саме Міністерства у справах ветеранів України, а деякі зі студентів групи пройшли навчання за кошти ЧНУ імені Петра Могили.

Фото 2 (2).jpg

Захід відвідали представники Міністерства у справах ветеранів України, представники ОТГ, ОБСЄ та учасники проєкту «Україна-Норвегія».

Відео з брифінгу з представником Міністерства ветеранів у Миколаївській області Володимиром Закалюжним  та представницею Львівської громади, членкинею  Міжнародного фонду центру соціальної адаптації Тетяною Шаповаловою можна переглянути за посиланням.

Фото 3.png