Дискусія «Українська революція (1917 – 1921 рр.) на Миколаївщині»: доктор історичних наук ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр проводить лекцію

15 лютого 2023 року доктор історичних наук, професор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Юрій Котляр виступив лектором семінару «Українська революція (1917 – 1921 рр.) на Миколаївщині».

Протягом дискусії історик окреслив періодизацію революції на Миколаївщині, окремо він зупинився на питаннях гетьманату П. Скоропадського, директорії УНР.

Особливо Юрій Котляр розповів про республіки, утворені на території Миколаївщини, зокрема Висунську народну республіку, Баштанську республіку.

Це серія семінарів із запрошенням дослідників із теми «Українська державність, Німеччина та Росія. 1918 рік та наслідки». Дослідження теми проводить група українських дослідників під керівництвом професора Гвідо Хаусманна в Лейбніц Інституті дослідження Східної та Південно-Східної Європи (Регенсбург, Німеччина).

У дискусійній групі четверо учасників, одна з форм роботи – проведення дискусій з відомими науковцями в революційній тематиці. На кожен семінар запрошується один фаховий історик, який готує коротку доповідь на 15 хв і потім запитання і обговорення.

На семінарі вже виступали німецький історик Марк Рудольф, польський –Мацей Горни, із України – Ірина Матяш і Павло Гай-Нижник.