День жінок та дівчат в математиці

Студентки факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили в рамках гранту Elsevier Mathematical Sciences Sponsorship Fund отримали можливість взяти участь у роботі семінару “Жінки в математиці: історія та перспективи” , що відбулася в Києві в Інституті математики НАН України 20 квітня 2019 року в рамках святкування Дня жінок і дівчат у математиці.

Метою заходу є популяризація математики серед дівчат, зменшення гендерного дисбалансу в цій сфері, надання можливості школяркам та студенткам встановити особисті контакти з успішними жінками-математиками. Семінар складався з трьох частин. Перша секція була присвячена видатним жінкам-математикам. Доповіді стосувалися таких всесвітньо відомих вчених-математиків як Гіпатія Александрійська, Марія Ґаетана Аньєзі, Софі Жермен, Софія Ковалевська та Еммі Нетер. Друга секція складалася з надихаючих історій сучасних жінок-математиків України. Третя секція стосувалася STEM та популяризації математики.

Головою організаційного комітету семінару є Олена Ванєєва, кандидат фізико-математичних наук, старша наукова співробітниця Інституту математики НАН України, яка в 2018 році стала однією з трьох лауреаток національної премії ЛОРЕАЛЬ – ЮНЕСКО «Для жінок в науці України» та отримала приз у розмірі 120 000 грн.

Миколаїв на заході представляли студентки групи 109 комп’ютерного факультету ЧНУ Олена Гроза та Ірина Степанова на чолі з доцентом кафедри прикладної та вищої математики ЧНУ Воробйовою Аллою Іванівною. На заході були переможниця обласного етапу конкурсу-захисту наукових науково-дослідницьких робіт МАН, представниці Миколаївського національного університету імені Сухомлинського. Також у заході брали участь кандидати наук Ірина та Марина Раєвські, які здобули освіту в Миколаєві, а зараз є науковими співробітниками Інституту математики НАН України.

Захід “Жінки в математиці: історія та перспективи” став одним із наймасштабніших проектів серед цьогорічних святкувань Дня жінок в математиці у світі!

Спонсорами заходу стали Elsevier Mathematical Sciences Sponsorship Fund 2019 та STEM Coalition Ukraine. https://www.imath.kiev.ua/~young/wm/index.php?module=1&lang=ua

Автор –  Олена Гроза, студентка Групи 109 комп’ютерний факультет.

квітня
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році