День жінок та дівчат в математиці


Студентки факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили в рамках гранту Elsevier Mathematical Sciences Sponsorship Fund отримали можливість взяти участь у роботі семінару “Жінки в математиці: історія та перспективи” , що відбулася в Києві в Інституті математики НАН України 20 квітня 2019 року в рамках святкування Дня жінок і дівчат у математиці.

Метою заходу є популяризація математики серед дівчат, зменшення гендерного дисбалансу в цій сфері, надання можливості школяркам та студенткам встановити особисті контакти з успішними жінками-математиками. Семінар складався з трьох частин. Перша секція була присвячена видатним жінкам-математикам. Доповіді стосувалися таких всесвітньо відомих вчених-математиків як Гіпатія Александрійська, Марія Ґаетана Аньєзі, Софі Жермен, Софія Ковалевська та Еммі Нетер. Друга секція складалася з надихаючих історій сучасних жінок-математиків України. Третя секція стосувалася STEM та популяризації математики.

Головою організаційного комітету семінару є Олена Ванєєва, кандидат фізико-математичних наук, старша наукова співробітниця Інституту математики НАН України, яка в 2018 році стала однією з трьох лауреаток національної премії ЛОРЕАЛЬ – ЮНЕСКО «Для жінок в науці України» та отримала приз у розмірі 120 000 грн.

Миколаїв на заході представляли студентки групи 109 комп’ютерного факультету ЧНУ Олена Гроза та Ірина Степанова на чолі з доцентом кафедри прикладної та вищої математики ЧНУ Воробйовою Аллою Іванівною. На заході були переможниця обласного етапу конкурсу-захисту наукових науково-дослідницьких робіт МАН, представниці Миколаївського національного університету імені Сухомлинського. Також у заході брали участь кандидати наук Ірина та Марина Раєвські, які здобули освіту в Миколаєві, а зараз є науковими співробітниками Інституту математики НАН України.

Захід “Жінки в математиці: історія та перспективи” став одним із наймасштабніших проектів серед цьогорічних святкувань Дня жінок в математиці у світі!

Спонсорами заходу стали Elsevier Mathematical Sciences Sponsorship Fund 2019 та STEM Coalition Ukraine. https://www.imath.kiev.ua/~young/wm/index.php?module=1&lang=ua

 

Автор –  Олена Гроза, студентка Групи 109 комп’ютерний факультет.

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут