День вшанування пам’яті жертв нацистських концтаборів: пам’ятаємо про трагедію, боремося з ненавистю

9-го квітня 2024 року доктор історичних наук, професор кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр провів лекцію “Українське питання в Першій і Другій світових війнах. Трагедії жертв нацизму” для істориків-магістрів нашого університету.

Захід минув у межах дисципліни «Актуальні проблеми історії України».

11 квітня світ відзначає День вшанування пам’яті жертв нацистських концтаборів. Ця дата покликана зберегти пам’ять про мільйони людей, які загинули внаслідок жорстокості та нелюдяності нацистського режиму під час Другої світової війни.

Цей день був обраний не випадково. Саме 11 квітня 1945 року в’язні концтабору Бухенвальд підняли повстання проти своїх катів. Ця подія стала символом мужності та несхитності людського духу перед лицем жаху.

Нацистські концтабори були місцями невимовних страждань. Мільйони людей, серед яких євреї, роми, радянські громадяни, політичні опоненти та інші групи, були депортовані до цих таборів, де їх систематично знищували або використовували як рабську силу.

Важливо пам’ятати про жертв нацистських концтаборів, адже їхня трагедія є уроком для всього людства. Ми повинні боротися з усіма формами нетерпимості, дискримінації та ненависті, щоб подібні злочини ніколи не повторилися.

Пам’ять про жертв нацистських концтаборів – це не просто данина минулому. Це наш спільний обов’язок перед майбутнім.