День Святого Валентина в житті студентів ЧНУ імені Петра Могили

Ось і настав, багатьма довгоочікуваний День Святого Валентина, свято кохання та всього що з ним пов’язано. Викладачі та студенти факультету соціології ЧНУ ім. Петра Могили поставились до свята з усією серйозністю і вирішили дізнатися у студентської молоді – що таке взагалі кохання, чи існує воно в реальному житті (а не тільки в романтичних кінофільмах та на сторінках світової літературної класики), а також як саме студенти святкують цей день, які подарунки отримують і дарують.

Результати нашого соціологічного дослідження виявились наступними:

На питання “Що таке кохання?” серед інших були отримані такі відповіді: “Любов” (Капітан Очевидність також хоче любити!), “Коли коханий кохає мене” (головне – чесно!), “Страждання”, “Головний біль” (!!!).

Частіше зустрічались відповіді: “Довіра”, “Терпіння”, “Взаєморозуміння”, “Взаємоповага”. Хтось просто відповідав – “Чудово!”, а хтось у формі, схожій на революційне гасло: “Комфорт! Жертва! Вибір!”.  В цілому не викликає сумніву, що наші студенти знають, що воно таке насправді :).

Прогнозовано виявилось, що більшість студентів святкує День Св. Валентина або постійно (32 %), або час від часу (41,7 %). Що і не дивно. Молодість – пора кохання! Тут додати, власне, нічого.

Що стосується подарунків, то тут усе виявилось достатньо оригінально. На питання “Найбільш оригінальний подарунок, який Ви отримували на День     Св. Валентина?” серед іншого були і такі відповіді: “Подарунок зроблений власноруч”, “Печиво у формі серця”, “Валентинка” із рожевого паперу” (господарське призначення паперу уточнювати не будемо), крім того, варто відмітити “1 кг апельсинів”, “Блок жувальних гумок “Love is” (дійсно культова гумка, ще з 90-х років ХХ ст.!). Ну і нарешті… “Їжак”! Дійсно романтична тваринка! 🙂

Тепер про подарунки, які наші студенти дарували в цей день. Тут також все серйозно, а саме: “100 причин, чому я тебе кохаю”, “Торт, зроблений власноруч” і “Святкова вечеря”, валентинки з цукерок, вірші, листи та малюнки, повітряне серце з кульок. А один із респондентів відверто відповів, що подарував… Себе! (no comments 🙂 ).

Приємно відзначити, що 65 % студентів зустрічали приклади справжнього кохання в реальному житті. А оскільки соціологія – наука точна, можна сміливо сказати, що кохання на світі таки є…

З чим усіх і вітаємо!!!

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики