День народження мобільного телефону та штрих-коду: винаходи тоді і тепер


Як часто ми замислюємось, коли і як з’явились речі без яких ми не уявляємо нашого сучасного життя: інтернет, автомобілі, телефони та навіть штрих-коди? День народження мобільного телефону та штрих-коду відзначають 3 квітня.

Перший мобільний телефон був винайдений 3 квітня у 1973 році Мартином Купером, інженером компанії Motorola, який зателефонував з Motorola DynaTAC 8000Х  у цей день конкурентній компанії – Bell Laboratories. Перший телефон важив 900 гр  і мав довжину у 22 см, ширину у 4 см, а товщину у 12 см. Акумулятор тримав заряд лише пів години, а для його зарядки потрібно було 10 годин. Однак у той час це був прорив, адже найближчий родич – телефонний апарат для авто –  важив 13-14 кг. Після цього розвиток мобільних телефонів став швидшим. Більше ніж за 30 років еволюції мобільні телефони набували різноманітних форм: моноблок, зі фліпом, слайдер та боковий слайдер, смартфон, «розкладушка» та інші.

Тепер мобільний телефон виконує велику кількість завдань і багато людей не уявляють свого життя без нього. Адже він забезпечує доступ до інтернету, обмін повідомленнями, фото-, аудіо- та відео зйомки, навігації, вбудованого калькулятору, ліхтаря, календаря, годинника, будильника, диктофону, радіоприймача, сканеру штрих-коду та ігрових можливостей.

Штрих-код вважають одним з передових та корисних винаходів ХХ століття, адже з нього розпочалась автоматизація процесу обліку та відпуску товарів, що прискорило обслуговування. Бернард Сильвер та Норман Джозеф Вудленд офіційно представили свою розробку від компанії IBM – найпоширенішу лінійну символіку штрихового коду «Universal Product Code» (UPC) у тому ж 1973 році саме 3 квітня. У цей день NAFC затвердили цей варіант штрих-коду.

Перші штрих-коди були круглі (лінії були замкнені в коло), аби зчитувати під будь-яким кутом та попередити помилки, однак результаті відрізнялись від прогнозування, бо під час печаті  кола змазувались.

Зараз штрих-код – буденність будь-якого магазину або торгівельного об’єкту, адже головним призначенням розробки є ідентифікація товару. Крім того нанесення штрих-коду обов’язкове для кожного виробника.

 

 

Події та оголошення


жовтня
19
До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів

До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів! Списки груп закріплено за посиланням.  

жовтня
25
Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз

Шановні студенти! Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз. Мова навчання: іспанська/англійська. Навчання безкоштовне, стипендія 850 євро (витрати за дорогу компенсуються). Що потрібно для участі: заява на ім`я ректора; скан 1-ї сторінки закордонного паспорту; ваше CV (робити через …

жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …