ЧНУ імені Петра Могили входить до списку ЗВО з низьким ступенем ризику – Державна служба якості освіти надала оцінку 307 вишам

Державна служба якості освіти склала відкритий перелік закладів вищої освіти за ступенями ризику.  Про це йдеться в повідомленні на сторінці держслужби.

Серед 307 закладів вищої освіти відповідно до 7 критеріїв їхньої діяльності:

• 74 (24%) віднесено до високого ступеня ризику,
  • 213 (69%) – середнього,
  • 20 (7%) – незначного.

Чорноморський національний університет імені Петра Могили оцінений як ЗВО з низьким ступенем  ризику. З повним списком можна ознайомитись тут.

Розподіл ЗВО за ступенями ризику здійснюється на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів від 21 листопада 2018 р. №982. Це має  забезпечити оптимальний перерозподіл уваги Державної служби якості освіти з менш ризикових суб’єктів на більш ризикові.

Серед  критеріїв ризику університету:  чисельність здобувачів освіти за останні три роки, кількість науково-педагогічних працівників, стан оприлюднення на сайті визначених законодавством документів та інформації, кількість порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти. Також враховується наявність відокремлених структурних підрозділів, наявність іноземних студентів та частка неакредитованих спеціальностей і освітніх програм.

Якщо в закладі виникне негативна динаміка, відбудеться зміна його ступеня ризику. У Державній службі якості освіти наголошують, що планові перевірки вишів проводяться виключно за умови наявності вагомих приводів, які чітко визначені напрацьованими ризикоорієнтованими критеріями.