ЧНУ імені Петра Могили продовжує тісну співпрацю із Саарландским університетом

Як відомо, ЧНУ імені Петра Могили здійснює спільні проекти із Саарландским університетом у філологічному напрямку. З 2015 року до співробітництва з німецьким університетом додався технічний напрям. Професор, доктор технічних наук Факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили Кондратенко Юрій Пантелійович спільно з професором Йоахімом Рудольфом та його науковою групою займаються розробкою робототехнічної системи.

Основою українсько-німецького проекту став патент Кондратенка Юрія Пантелійовича та Запорожця Юрія Михайловича. Ідея запатентованого винаходу полягає в розробці робототехнічної системи, яка здатна рухатися феромагнітними площинами. Особливістю проектованого робота є те, що він пересувається нерівними, нахиленими поверхнями, переносячи на собі робочий інструмент.

Перший етап (теоретичний) українсько-німецького проекту вже завершено. Безпосереднім учасником цього етапу проекту був аспірант кафедри інтелектуальних інформаційних систем ЧНУ ім. П. Могили Микита Таран.

Другий (практичний) етап проекту має на меті створення експериментальних зразків робота. Для участі в цьому етапі проекту в Саарландскій університет були відправлені студенти Факультету комп’ютерних наук університету Леонід Норд і Станіслав Монахов. Результатом стажування студентів у Німеччині за програмою Еразмус+ стала розробка першого експериментального зразка робота.