ЧНУ імені Петра Могили приєднався до підписання меморандуму про створення науково-технічного кластера Причорноморського регіону

Чорноморський національний університет імені Петра Могили приєднався до підписання меморандуму про створення науково-технічного кластера Причорноморського регіону. Меморандум підписано 11 серпня 2020 року в м. Одеса на робочій зустрічі-семінарі наукових представників, департаментів та державних служб, а також комерційних та громадських організацій.

Основою робочої дискусії та доповідей стало обговорення можливостей застосування космічних технологій моніторингу та дистанційного зондування землі для розробки та створення програм успішного економічного розвитку Південного регіону України. Підключення сучасних інформаційних продуктів з використанням космічних технологій дозволить запустити ефективні процеси розвитку, а відповідно посилити конкурентні властивості регіонального та національного бізнесу. А інтеграція нових технологічних програм в освітнє середовище дозволить сформувати міцний фундамент послідовників, а в майбутньому – зайнятих фахівців.

У новостворений кластер, у рамках якого буде проводитися науково-дослідницька, організаційна та проєктна діяльність, увійшли представники різних установ і організацій, зокрема:

Наукові представники:

• Одеська національна академія харчових технологій;
  • Поліський національний університет;
  • Чорноморський національний університет імені Петра Могили;
  • Одеський державний екологічний університет;
  • Одеський національний університет імені І.І. Мечникова.

Департаменти та державні служби:

• Національний центр управління та випробувань космічних засобів;
  • Одеська міська рада;
  • Департамент економічної політики та стратегічного планування Одеської ОДА;
  • Департамент екології та природних ресурсів Одеської ОДА;
  • Управління з питань містобудування та архітектури Одеської ОДА;
  • Управління аграрної політики Одеської ОДА.

Комерційні та громадські організації:

• Громадська організація «Зелений Лист» (м. Одеса);
  • Громадська спілка «Агро-еколого-рекреаційний кластер «Фрумушика-Нова»»;
  • Компанія Esri Ukraine.

З боку ЧНУ імені Петра Могили в роботі взяли участь проректор з наукової роботи, д.н. з держ. управління, проф. В. П. Беглиця, а також в.о. декана факультету економічних наук О. Б. Філімонова , яка презентувала проєкт науковців університету «Удосконалення системи управління збалансованим розвитком громад Миколаївського району в умовах децентралізації на платформі ГІС цифрового регіонального освітнього простору».