ЧНУ ім. Петра Могили надасть можливість пройти навчання для отримання професійної кваліфікації верифікатора системи МЗВ ПГ.


У рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка повністю вступила в силу з 1 вересня 2017 р., серед інших економічних та регуляторних питань Україна зобов’язана запровадити систему торгівлі квотами на викиди (СТВ) парникових газів (ПГ). На підставі Директиви 2003/87/ЄС Європейського Парламенту та Ради про встановлення системи торгівлі квотами на викиди парникових газів (ПГ), система моніторингу, звітності та верифікації викидів (МЗВ) ПГ з 01.01.2019. в Україні є обов’язковою для операторів установок, які здійснюють викиди парникових газів.

Протягом червня – вересня 2018 р. у рамках:

  • Training of Trainers GHG Verification and Accpeditation;
  • Training on Accreditation for compliance with ISO 14065, (які здійснювалися в рамках проекту Світового банку «Партнерство заради ринкової готовності» (PMR) в Україні: консорціумом організацій verico SCE (Німеччина), TÜV NORD CERT GmbH (Німеччина), FutureCamp Climate GmbH (Німеччина) та ТОВ «Технічні та управлінські послуги» (Україна).

Зав. кафедри екології Григор’єва Людмила Іванівна отримала посвідчення, яке дозволяє у нашому університеті готувати верифікаторів системи моніторингу, звітності та верифікації викидів (МЗВ) парникових газів (ПГ) та деяких елементів системи торгівлі квотами на викиди (СТВ) ПГ.

Таким чином, наш університет є єдиним вищим навчальним закладом на Миколаївщині, в якому є можливість пройти навчання для отримання професійної кваліфікації верифікатора системи МЗВ ПГ.

Навчання буде здійснюватися в рамках освітніх програм за спеціальністю «Екологія» на бакалаврському та магістерському рівнях.

Події та оголошення


жовтня
23

  Шановні колеги! У рамках підтримки Руху відкритого доступу наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили пропонує Вам серію вебінарів від фахівців Scopus  та Web of Science, що відбудуться 23-25 жовтня 2018  Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу, присвячений Руху Відкритого Доступу до …

Відкрито конкурс мобільності для студентів за програмою Еразмус + КА107 на другий семестр 2018-2019 навчального року в Університеті Кадісу, Іспанія

Студенти програми Erasmus + КА107 отримують стипендію для проходження навчання. Стипендія не покриває всі витрати студента, а являє собою лише економічну допомогу для оплати можливих витрат, пов’язаних з перебуванням за кордоном. Усі студенти, які бажають взяти участь у програмі мобільності, повинні принести до міжнародного …

жовтня
19
Конкурс для викладачів на проходження стажування за програмою Erasmus+

Шановні викладачі! Оголошено конкурс для викладачів на проходження стажування за програмою Erasmus+ протягом двох тижнів в університеті Ка’Фоскарі, Венеція. Викладач отримає повний грант у розмірі 140 євро на день + сумарне відшкодування витрат на проїзд до 360 євро. Дедлайн подачі …