Чи потрібно студентам вакцинуватися для заселення до гуртожитку

Наразі актуальним стає питання щодо вакцинації студентів, особливо тих, хто мешкає в гуртожитках.

Студенти без вакцинації можуть безпосередньо заселятися у гуртожитки. Міністр освіти України Сергій Шкарлет зазначив, що зараз немає жодних норм чи вимог, згідно з якими поселення до гуртожитків можливе лише для вакцинованих осіб.

Також очільник МОН зауважив, що кожен студент – доросла самостійна людина. Зокрема, більшість уже досягли повноліття, тому вони можуть добровільно вакцинуватися. Проте змушувати їх до цього чи забороняти поселення – не будуть.

фото 1 (вакцинація).jpg

Сергій Шкарлет наголосив, що забороняти поселення студентів у разі, якщо вони невакциновані, буде порушенням прав: «Не може бути такого, це порушення прав. Ані нормативних документів, ані вимог немає. Це право на приватне помешкання, і воно жодним утискам не підлягає».

Однак міністр запевнив, якщо більша частина здобувачів освіти вакцинується, то у вишах колективний імунітет можна сформувати швидше, ніж у школах.

Нагадуємо, у ЧНУ імені Петра Могили наразі чинними є три гуртожитки. Кожен із них обладнаний необхідним кухонним приладдям, сантехнікою, а кімнати та коридори відремонтовані. За чистотою та порядком усіх необхідних приміщень ретельно слідкує персонал гуртожитку. Поруч із гуртожитками є магазини та супермаркети, зупинки громадського транспорту та вся необхідна інфраструктура.

фото 2 (гуртожиток 2).jpeg

Гуртожиток № 1 знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Погранична, 82.

Гуртожиток № 2 знаходиться за адресою м. Миколаїв, вул.  Крилова, 19- г.

Гуртожиток № 3 знаходиться за адресою м. Миколаїв, вул. Логовенка, 2 (розрахований на іноземних студентів).

Усі, хто хоче поселитися в гуртожитку, подає заяви на ім’я Ректора до приймальні. Питання можна також ставити помічнику проректора з виховної роботи Полуніній Валентині Георгіївні (каб. 1-203), голові профспілкового комітету (Верба Світлана Миколаївна, тел. +38-0512-76-71-88), проректору з АГР (Ляшенко Микола Васильович, тел. +38-0512-76-55-51). Розселяють студентів залежно від наявності вільних місць.

Вирішення організаційних моментів у гуртожитках покладено на голову ради гуртожитку, на старост блоків, поверхів. Найбільшу відповідальність за порядок несе комендант.

Детальніше про життя в студентському гуртожитку можна почитати тут.