Чи буде університетська клініка в Миколаєві?

Три роки тому ЧНУ ім. Петра Могили розпочав підготовку магістрів зі спеціальності «Медицина». Тоді ж керівництво університету виступило з ініціативою  створити університетську  клініку на базі недобудови. Створення такої клініки було б початком важливих змін у сфері медичних послуг, відкрило б нові можливості для міста та містян.

По-перше, університетська клініка – це  практика багатьох прогресивних міст, в тому числі й закордонних. Це нові робочі місця для спеціалістів різних галузей  медицини, до роботи яких буде залучено провідних фахівців не тільки з Миколаєва, але й провідних закордонних медичних закладів.

По-друге, університетська клініка дала б можливість  усім жителям нашого міста й області отримувати якісні медичні послуги на сучасному рівні та відповідно до стандартів. Миколаївці нарешті мають отримувати консультації та проходити обстеження на сучасному обладнанні у кращих лікарів і в рідному місті, а не сподіватись на столицю та закордонні медичні заклади.

Ми тільки й бачимо: збираємо кошти на лікування/трансплантацію за кордом. Чому ми маємо інвестувати в розвиток медицини сусідніх своїм інтелектуальним потенціалом?

Жителі Миколаєва не мусять їхати світ за очі в пошуках кваліфікованої допомоги. Громада міста має отримати можливість максимально швидкої діагностики та ефективного лікування на місці, не витрачаючи час та кошти на пошуки ефективних методів лікування тоді, коли важлива кожна  хвилина!

По-третє, це могла б бути база практики для студентів-медиків з Миколаєва та й з усієї України. Таких підхід – органічне поєднання освіти, науки та медичної практики. Створення такої клінічної бази з докторами та кандидатами медичних, біологічних наук максимально адаптує молоде покоління лікарів до умов роботи в медичних закладах  та надає можливість отримати досвід ще до початку трудової діяльності.

Недобудова (будівля поліклініки № 1) на перетині вулиць 3-я Слобідська та Колодязна могла б працювати на містян як об’єкт соціального значення, але проблема  облаштування клініки  виявилась дуже складною  і невирішеною навіть через 3 роки.

Місце біля цієї недобудови експлуатується весь цей час, але чи є від того користь місту і місцевим жителям – питання  й досі відкрите. Здоров’я та життя миколаївської громади – ось щось має турбувати кожного з нас, в тому числі й депутатів Миколаївської міської ради. Ми сподіваємось, що спільними зусиллями депутати приймуть рішення, яке буде на користь громади Миколаєва!

Що важливіше: вічна недобудова, парковка чи університетська клініка? Ось у чому питання.

Запрошуємо взяти участь у соціально-психологічній грі “Я і моя Леді”

Центр соціально-психологічної підтримки ЧНУ ім. Петра Могили запрошує всіх охочих взяти участь у соціально-психологічній грі “Я і моя Леді”.

Запрошуємо до обговорення фільму “Крути 1918”

21 лютого о 9:00 у читальній залі Інституту філології за участі істориків та філологів проходитиме обговорення фільму «Крути 1918» (2019 р.). Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія у Відділі міжнародних зв’язків

Відділ міжнародних зв’язків запрошує на роботу випускників/магістрів зі знанням англійської мови! З усіх деталей звертатися до ВМЗ (ауд. 5-104). Контактний телефон: 76-55-77