Бухгалтерія та планово-фінансовий відділ

Діяльність будь-якого підприємства чи установи неможлива без бухгалтерії.

Саме від злагодженої праці бухгалтерії та планово-фінансового відділу залежить стабільна робота та фінансова безпека всієї організації. Фінансова структура надає можливості функціонувати усім без винятку підрозділам університету. Цю роботу під керівництвом головного бухгалтера забезпечують досвідчені і відповідальні фахівці.

Основним обов’язком бухгалтерії є облік і суворий контроль за раціональним та економічним використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Нині бухгалтерія університету забезпечує раціональну систему документообігу, застосовуючи для цього прогресивні форми та методи бухгалтерського обліку на базі сучасної обчислювальної техніки. Фінансові підрозділи університету забезпечують повний облік грошових коштів, які надходять, товарно-матеріальних цінностей і основних засобів, а також своєчасне відображення в бухгалтерському обліку операцій, пов’язаних з їх рухом, забезпечення достовірного обліку витрат, виконання кошторису витрат, реалізації навчальних послуг. Підрозділи забезпечують точний облік результатів господарсько-фінансової діяльності підприємства відповідно до нормативної бази, правильність нарахування та своєчасного перерахування платежів до державного бюджету, внесків на державне соціальне страхування, коштів на фінансування капітальних вкладень тощо.

Бухгалтерія та планово-фінансовий відділ здійснюють:

• контроль за правильністю використання фонду заробітної плати;
  • встановлення посадових окладів;
  • суворе дотримання штатної, фінансової та касової дисципліни;
  • контроль за погашенням у відповідні строки дебіторської та кредиторської заборгованості.

Ці відділи проводять фінансовий аналіз та формують податкову політику на основі даних бухгалтерського обліку та звітності, готують пропозиції щодо вдосконалення діяльності організації, забезпечують складання звіту про використання бюджетних коштів.

Із розвитком університету, зростанням кількості співробітників та студентів, новою нормативною базою, що знаходиться у стані постійних змін, значно збільшився обсяг та коло обов’язків, покладених на бухгалтерію та планово-фінансовий відділ. Виникла гостра необхідність у новому технічному підході до реалізації цих завдань.

Впровадження нових методів роботи, нової техніки та технологій здійснюється під керівництвом головного бухгалтера університету Руденко Олени Анатоліївни – висококваліфікованого прогресивного спеціаліста, людини, завжди відкритої до співпраці, до нових ідей та впровадження в життя сучасних проектів. Одним із таких проектів став проект повної комп’ютеризації бухгалтерського обліку на базі програмного продукту «1С».

Крім своїх безпосередніх обов’язків, бухгалтерія університету надає методичну допомогу керівникам підрозділів, іншим робітникам та студентам щодо питань бухгалтерського обліку, контролю, звітності та аналізу господарської діяльності.

Діяльність планово-фінансового відділу, який очолює Руденко Олена Анатоліївна, зосереджує велике коло завдань. Зокрема, такі:

• робота з економічного планування в університеті, яку спрямовано на організацію раціональної господарської діяльності;
  • виявлення та використання резервів із метою досягнення найбільшої економічної ефективності;
  • організація комплексного економічного аналізу діяльності ЧНУ та участь у розробці заходів щодо прискорення темпів розвитку університету.

Працівники бухгалтерії та планово-фінансового відділу завжди беруть активну участь у культурному та громадському житті університету.

Контактна інформація:

Головний бухгалтер: Руденко Олена Анатоліївна