Будівлю 11 навчального корпусу ЧНУ імені Петра Могили передано у державну власність університету

2 лютого 2021 року на сесії Миколаївської міської ради VIII скликання 48 голосами було підтримано передачу у державну власність будівлі 11-го навчального корпусу ЧНУ імені Петра Могили.

Розв’язання цього питання для ЧНУ імені Петра Могили тривало довгий час, бо і сама історія теперішнього 11-го навчального корпусу Могилянки має свою довгу історію.

Спочатку ця будівля була гуртожитком заводу 61 комунара і в середині дев’яностих фактично вщент була знищена пожежею. Роками будівля стояла покинутою в напівзруйнованому стані. На початку двохтисячних років університет мав гостру потребу в аудиторному фонді. Через нестачу аудиторій було введено другу зміну для старших курсів. Саме тоді розпорядженням кабінету міністрів, цю знищену пожежею будівлю передали в оренду ЧНУ імені Петра Могили.

Отримана будівля була в аварійному стані – там не було перекриття між поверхами, вікон та частини даху. До ремонту приступили майже одразу після передачі будівлі. Загалом університет витратив на ремонт 3,7 мільйона гривень. На початку 2010 року корпус урочисто відкрили для навчання і передали факультету філології, й саме з того часу 11-й навчальний корпус орендував ЧНУ імені Петра Могили, продовжуючи договір кожні три роки. У 2018 році депутати міської ради запропонували не продовжувати договір оренди та передати споруду морському ліцею, але 16 жовтня 2018 року на засіданні постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та благоустрою все ж таки було прийнято питання про продовження оренди 11-го корпусу ЧНУ імені Петра Могили, але цього разу всього на рік.

Станом на 2021 рік, корпус передано вже у державну власність ЧНУ імені Петра Могили. Це забезпечує постійні аудиторні місця для навчання студентів-філологів миколаївської Могилянки.