БПЛА у навчальному процесі студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»

В умовах дистанційного навчання здобувачі вищої освіти 318 групи першого (бакалаврського) рівня спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» здійснюють камеральну обробку даних, отриманих за результатами польових обстежень спортивного майданчику парку Адміралтейський та території 10-го та 11-го корпусів навчального комплексу ЧНУ імені Петра Могили.

У межах дисципліни “Аерознімання та управління БПЛА” використано дрон DJI Phantom 4. Реаліовано польоти відповідно до заданого маршруту з дотриманням послідовності координат точок повороту. На висотах 25-40 м виконано серію аерознімків. У роботі DJI Phantom 4 використано як можливість географічної прив’язки матеріалів безпосередньо в момент зйомки, так і використання наземної системи розпізнавань.

Подальша камеральна обробка результатів полягала у складанні плану місцевості за результатами знімань. Використання програмного забезпечення AutoCAD 2020 дозволило побудувати план знятої місцевості (рис.1, рис.2).

Рисунок 1. План місцевості парку «Адміралтейський»

Рисунок 2. План місцевості 10 та 11-го корпусів навчального комплексу ЧНУ імені Петра Могили

Примітка: А – асфальтне покриття; К – колодязі

Набуті звання й досвід практичного використання БПЛА здобувачами вищої освіти стануть у нагоді для вирішення прикладних професійних задач у сфері геодезії, топографії та землеустрою.

Переглянути відео можна на сторінці кафедри управління земльними ресурсами у Facebook за посиланням.