Болгарський культурний центр ЧНУ ім. Петра Могили відзначив свято Баби Марти

1 березня в актовому залі ЧНУ ім. Петра Могили відбулося урочисте святкування першого дня весни. Студенти 246 групи під керівництвом викладача кафедри української філології, теорії та історії літератури Ольги Колот організували святкову виставу, присвячену міфічному персонажу Бабі Марті. У виставі також брали участь маленькі гості – учні початкових класів Недільної болгарської школи ім. Івана Вазова.

Традиційною ознакою свята за болгарською традицією є пов’язування на руку спеціальної червоно-білої стрічки – мартинички, що має символічне значення. Білий колір символізує чистоту, щастя та радість. Червоний колір у стрічці є символом сонця, вогню, здоров’я і нового життя.

Обряди, що проводять у цей день, переважно спрямовані на те, щоб задобрити Бабу Марту і схилити природу на бік весни. Студенти відтворили декілька обрядів, що розкрили сутність свята і довели, що все в природі має свій взаємозв’язок: за зимою обов’язково прийде весна. Болгарський алфавіт у виконанні маленьких гостей особливо порадував присутніх на святі гостей.

Свято Баби Марти символізує закінчення зими і початок весни, життя, щастя і здоров’я!

pWTYVohthro Z0mPALx_U8M YCuOrLrrvII kcPwVSTK7Xo kImvKlUyS4Q sONTSeL5760

квітня
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …